نسخه آزمایشی
Menuمراسم تقدیراز دست اندرکاران اجرای موفق مانور تمرینی – آموزشی جنوب غرب کشور

این مراسم که با حضورجناب آقای مهندس رجبی جانشین مدیرکل دفترمدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو ، زارعی مدیرکل پدافند غیرعامل ، ظهرابی معاون مدیرکل مدیریت بحران استانداری و جمعی  از مدیران صنعت آب و برق استان  برگزارگردید .

در ابتدا مراسم آقای مهندس اسدی ضمن خیرمقدم به مدعوین ، پیرامون اهداف اجرای مانور جنوب غرب گزارشی را ارائه دادند . در ادامه آقای زارعی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ضمن خیرمقدم به آقای مهندس رجبی جانشین مدیرکل دفترمدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو و مدیران صنعت آب و برق استان ، اظهار داشت یکی از وظایف مهم پدافند غیرعامل اطمینان از امکان و استقرار خدمات ضروری توسط دستگاهها و سازمانها ی خدمات رسان در شرایط بحران است . وی گفت فرآیند انجام این مانور در صورت حوادث ، برای مدیریت بحران تهیه شده که قرار بود مانور به صورت حضوری برگزار شود  اما با توجه به شیوع بیماری کرونا برابر تصمیمات ستاد ملی بخش فیزیکی و عملیاتی مانور حذف و اجرای مانور به صورت فضای مجازی جایگزین شد . آقای زارعی سپس هدف از اجرای این مانورها را نوعی ارزیابی از دستگاهها دانست ، تا مشخص شود در چه بازه زمانی می توان به آن هدف برسیم که قطعا با توجه به اظهارات جناب آقای مهندس اسدی ، این مانور به نحو مطلوب اجرا شده و جا دارد از زحمات تمامی مدیران و دست اندرکاران اجرای مانور تقدیر و تشکر نمود .  وی گفت پدافند غیرعامل به مجموعه اقدامات غیرمسلحانه ای که موجب افزایش بازدارندگی ، کاهش آسیب پذیری ، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل در مدیریت بحران در مقابل تهدید های دشمن اطلاق می شود و اولویت اصلی در حوزه پدافند غیرعامل ، هدف گذاری و تبیین مسائل پدافند غیرعامل در سطوح مختلف در بین مدیران و افراد جامعه است که توسط کارگروه های 12 گانه در سطح دانشگاهها، مدارس و آموزش های تخصصی پدافند غیرعامل نهادینه شده است .

آقای زارعی سپس از زحمات  برگزارکنندگان مانور تمرینی آموزشی جنوب غرب کشور تشکر و قدردانی نمود .

در پایان مراسم با اهداء لوح تقدیر از زحمات مدیران و دست اندرکاران برگزاری مانور تمرینی آموزشی پدافند غیرعامل در صنعت آب و برق جنوب غرب کشور ، تقدیر بعمل آمد .