نسخه آزمایشی
Menuبا حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه و مدیر کل پدافند غیر عامل استان مرکز مطالعات پدافند غیرعامل در دانشگاه رازی افتتاح شد.

در این مراسم، دکتر محمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا، رئیس دانشگاه رازی ضمن خیرمقدم به جناب آقای  خوش اقبال  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جناب زارعی مدیر کل پدافند غیر عامل استان ، با ارائه توضیحاتی در خصوص تاریخچه دانشگاه گفت: دانشگاه رازی در سال ۱۳۵۱ با تاسیس دانشکده علوم پایه راه‌اندازی شد و در سال ۱۳۵۵ با تأسیس دانشکده‌های پزشکی کرمانشاه، تربیت دبیر سنندج و دامپروری ایلام به توسعه خود ادامه داد. با شروع وقایع پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و دفاع مقدس این مجموعه توسعه چندانی نداشت و از سال ۱۳۷۰ تا ۱۳۹۲ حدود ۱۶۰ هزار مترمربع زیربنا در دانشگاه وجود داشت اما از سال ۱۳۹۳ تاکنون با تلاش‌های صورت گرفته، ۷۵ هزار مترمربع به سطح زیربنای دانشگاه اضافه شده که رشد ۴۵ درصدی در این زمینه را به همراه داشت.

دکتر اعلمی‌آل‌آقا بیان کرد: دانشگاه رازی به عنوان دانشگاه معین استان، متعلق به این شهر است و تفکر حمایت از دانشگاه به دور از اغراض سیاسی منجر به انتفاع همه مجموعه‌ها و نهادها خواهد شد، با وجود حمایت‌های اندک از این مجموعه، اما آهنگ توسعه دانشگاه در حال شتاب است.

در ادامه معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری ضمن تبریک بمناسبت ایام دهه مبارک فجر تاکید داشتند .دانشگاه ها و دانشجویان جزو امین ترین نهادها نسبت به نظام اسلامی هستند  واز فرصت دانشگاه باید برای توسعه استان بهره برد.

وی با اشاره به اهمیت دانشگاهها برای نظام اسلامی تصریح کرد: از ابتدای انقلاب، دانشگاه در مبارزات و حمایت های آنها از امام راحل نقش داشته و پس از آن نیز در دوران ۴۲ ساله نظام اسلامی اگر در عرصه های علمی به نقطه افتخار رسیده ایم به واسطه اساتید و فعالیت دانشگاه بوده است.

معاون استاندار کرمانشاه تاکید کرد: اعتقاد داریم که باید حداکثر استفاده را برای حل مسائل اجتماعی و اقتصادی از دانشگاه برده شود و ارتباطات نهادها و دستگاهها با نهاد دانشگاه تقویت شود.

خوش اقبال افزود: باید این باور را داشته باشیم که همه نهادها و مجموعه های درون نظام دغدغه توسعه و تعالی کشور و استان را دارند و تلاش می کنیم که موضوع مورد دغدغه دانشگاهها را در مسیر توسعه استان دنبال کنیم.

 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با انتقاد از برخی تنگ نظری ها و اعمال سلایق در مواجهه با دانشگاه تاکید کرد: باید دیدگاههای بزرگان نظام اسلامی به ویژه مقام معظم رهبری در تعامل با دانشگاه را مد نظر قرار داد و از فرصت دانشجو و دانشگاه نهایت استفاده را برد.

خوش اقبال با بیان اینکه اختصاص اعتبار و حمایت به دانشگاهها سرمایه گذاری برای استان محسوب می شود افزود: دستگاهها و ادارات می توانند در چاره یابی برخی مسائل خود از توان علمی و تحقیقاتی دانشگاهها بهره برداری کنند.

 

در ادامه  زارعی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمانشاه ضمن قدردانی از تدارک برگزاری این مراسم و ابراز خرسندی از استقرار دفتر مطالعات پدافند غیرعامل در دانشگاه رازی، طی سخنانی اظهار داشت: عمده تمرکز ما در دو موضوع مطالعات و آموزش است و دفتر پدافند غیرعامل بستر بسیار مناسبی برای تحقق اهداف یادشده در قالب فعالیت‌های حضوری و مجازی به شمار می‌آید.

ایشان با تاکید بر ضرورت توجه دفتر مطالعات پدافند غیرعامل دانشگاه رازی به برگزاری دوره‌های آموزشی و فعالیت‌های مطالعاتی گفت: یکی از کارهای حوزه پدافند غیرعامل فرهنگ‌سازی است و باید در حیطه آموزش مدیران، کارکنان دولت و اقشار مردم به این مهم توجه شود.

ایشان از اعلام آمادگی کامل برای همکاری با دفتر مطالعات پدافند غیرعامل دانشگاه رازی خبر داد و اظهار داشت: طرح مطالعات جامع پدافند غیرعامل شهر و استان کرمانشاه در دستور کار ما قرار دارد و امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد و پس از تایید سازمان پدافند غیرعامل، اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی در خصوص پروژه‌های تحقیقاتی مشخص شود و در این راستا نیز از ظرفیت دانشگاه استفاده نمایند .

در پایان مراسم جناب آقای خوش اقبال و زارعی از چند مرکز  دانشگاه رازی از جمله مرکز اسناد توسعه استان و کرمانشاه شناسی و گلستان فرهنگ و ادب بازدید بعمل آوردند. وسپس دفتر مطالعات پدافند غیر عامل افتتاح کردند