نسخه آزمایشی
Menu

مساجد را مردمی باقی بگذاریم

مساجد را مردمی باقی بگذاریم


مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی گفت: مساجد را نباید دولتی کنیم باید همچنان مردمی باقی بمانند تا به نقش تاثیرگذار خود در جامعه ادامه دهند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی گفت: مساجد را نباید دولتی کنیم باید همچنان مردمی باقی بمانند تا به نقش تاثیرگذار خود در جامعه ادامه دهند.

علیرضا گودرزی روز دوشنبه مورخ 8/7/98 در جلسه معارفه اعضای شورای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه که با حضور مدیرکل امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیت امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، افزود: اگر به بافت معماری جوامع قدیمی کشورهای اسلامی نگاه کنیم مساجد همواره در مرکز شهرها احداث شده‌اند و این از اهمیت بالای مساجد و تاثیرگذاری آنها برتصمیم گیری ها و انجام امور مربوط به شهرها را نشان می دهد.

وی به نقش بی بدیل مساجد در فرهنگ سازی جوامع اسلامی و تحولات اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: اگر بخواهیم به اهداف نظام برسیم باید نقش تاریخی مساجد در جامعه را زنده کنیم زیرا مساجد ارتباط معناداری با جامعه دارند و همواره در مرکز توجه و اعتماد مردم قرار داشته‌اند.

گودرزی در ادامه به نقش شبکه های اجتماعی در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: واقعیت آن است فضای مجازی و شبکه های اجتماعی امروزه باعث دوری جوانان از مساجد شده، بنابراین باید در برنامه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد در راستای جذب جوانان و نوجوانان به مسجد مشوق ها و انگیزه‌هایی ایجاد کنیم که مطابق شرایط روز، ارزش‌ها و فرهنگ اسلامی باشد.

 مساجد در تحولات دهه اخیر کشور نقش اصلی داشته اند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز در این جلسه بر نقش تاریخی مساجد بر تحولات دهه‌های اخیر کشور اشاره کرد و گفت: مسجد نقش اساسی در همه تحولات دهه های اخیر کشور داشته و ریشه اصلی پیروزی انقلاب  اسلامی و دوران دفاع مقدس مساجد است.

بهرام فاضلی در ادامه با بیان اینکه کانون های فرهنگی و هنری مساجد امروز در حال رشد و پویایی است، افزود: گسترش تفکر مسجدی که امروز در پایگاه های بسیج رواج یافته عامل اصلی حفظ امنیت کشور است.

وی همچنین با اشاره به اینکه بدنه تاثیرگذار دستگاههای اجرایی از تفکر مسجدی برخوردار هستند، اظهار داشت: باید به رشد و بلوغ کانونهای مساجد کمک کنیم زیرا مساجد تاثیرگذاری و ظرفیت زیادی بر تحولات اجتماعی و سیاسی جامعه دارند.

در پایان این جلسه احکام انتصاب اعضای جدید شورای کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه توسط آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه به آنان اعطا شد.
۵۶۲ کانون فرهنگی و هنری مسجد با حدود ۳۰ هزار نفر عضو شناسنامه دار هم اکنون در استان کرمانشاه فعال است.