مراکز خرید تضمینی گندم در شهرستان هرسین مشخص شد.


معاون فرماندار هرسين : دلالان از جمله اختلالگران در بازار گندم هستند و با آنان و مخصوصا کسانی که قصد خارج کردن گندم از کشور را دارند باید برخورد لازم و به موقع قانونی صورت گیرد.

 

جلسه هماهنگی برداشت غلات در شهرستان هرسین به ریاست نجف میرزاحسینی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و با حضور سایر اعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

میرزاحسینی در این جلسه میزان پیش بینی تولید گندم در شهرستان هرسین و در سالجاری را حدود 41 هزار تن ذکر کرد و بیان داشت : این مقدار تولید نسبت به سال گذشته افزایش 32 درصدی داشته است. میرزاحسینی دلیل افزایش تولید گندم در شهرستان هرسین را افزایش سطح زیر کشت آن ذکر کرد.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری بیان داشت : پیش بینی میزان تولید جو در شهرستان هرسین و در سالجاری را 11 هزار تن عنوان کرد.

میرزاحسینی تصریح کرد : دلالان از جمله  اختلالگران در بازار گندم هستند و با آنان و مخصوصا کسانی که قصد خارج کردن گندم از کشور را دارند باید برخورد لازم و به موقع قانونی صورت گیرد.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری همچنین در این جلسه از پرداخت به موقع پول گندم کشاورزان توسط دولت خبر داد .

میرزاحسینی در بخش دیگری از سخنانش اسامی مراکز خرید تضمینی غلات را در شهرستان هرسین به شرح ذیل اعلام کرد : 1- مجتمع کشت و صنعت بیستون 2- کمیسیون خرید شاهد هرسین 3- کمیسیون تعاونی بیستون.

معاون فرماندار هرسین ادامه داد : کمیسیون های خرید شاهد هرسین و تعاونی بیستون نسبت به خرید تضمینی کلزا نیز اقدام می نمایند . میرزاحسینی همچنین پیش بینی میزان تولید کلزا در شهرستان هرسین و در سالجاری را 5473 تن عنوان کرد.

میرزاحسینی ابراز داشت : کشاورزانی که در سالجاری گندم خود را تحویل مراکز خرید اعلام شده ندهند در سال آینده هیچگونه خدماتی توسط جهاد کشاورزی به آنان ارائه نمیگردد.

میرزاحسینی عنوان کرد : آتش زدن پس چرها برای تعدادی از کشاورزان به یک رویه تبدیل شده است و در سالجاری با توجه به دستور ها و قوانین مربوطه این عمل جرم محسوب می شود و با خاطیان برابر با قانون برخورد خواهد شد . وی در همین راستا از رئیس جهاد کشاورزی خواست اطلاع رسانی های لازم را به عمل آورد.

کنترل مبادی خروجی شهرستان توسط نیروی انتظامی و گشت های مشترک به منظور جلوگیری از خروج گندم از شهرستان، پیگیری سوخت کمباین ها ، جلوگیری از آتش زدن پس چرها و جلوگیری از فعالیت کمباین هایی که ریزش بیش از حد نرمال دارند از دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد بحث ، بررسی و تصویب قرار گرفت

.

 



اوقات شرعی
آب و هوای هرسین