نسخه آزمایشی
Menu

استاندار کرمانشاه:

آزاد راه همدان - بیستون احداث می شود

استاندار کرمانشاه اعلام کرد که آزاد راه همدان تا حد فاصل پلیس راه بیستون با مشارکت بخش خصوصی و وزارت راه و شهرسازی احداث خواهد شد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس هوشنگ بازوند در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی افزود: ابن آزاد راه از اولین پلیس عوارضی همدان به سمت ساوه شروع می شود و پس از گذشتن از کنار شهر همدان، اسداباد و کنگاور به پلیس راه بیستون کرمانشاه ختم خواهد شد.

وی اعتبار این پروژه را 28 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی 30 درصد و بخش خصوصی 70 درصد تامین اعتبار این پروژه را تامين خواهند کرد.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: براساس قرارداد امضا شده بین بخش خصوصی و دولت این آزاد راه پس از احداث به مدت 20 سال در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد و تعمیر و نگهداری از آن نیز بر عهده بخش خصوصی است.

مهندس بازوند افزود: پیش از این نیز اجرای آزاد راه پلیس راه بیستون تا حمیل نیز با اعتباری بالغ بر 11 هزار و 280 میلیارد ریال به بخش خصوصی واگذار شد.

وی گفت: در حال حاضر هم به منظور اجرای آزاد راه کرمانشاه به خسروی نیز در حال رایزنی با قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران هستیم.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه باید ظرفیت های راکد استان را احیا کنیم، گفت: برنامه احیا واحدهای اقتصادی تملک شده توسط بانک ها تنظیم و این واحدها هرچه زودتر باید احیا شوند.

مهندس بازوند با بیان اینکه احیا واحدها می تواند فروش به بخش خصوصی یا سرمایه گذاری توسط هلدینگ ها باشد، گفت: واگذاری ها به بخش خصوصی باید حتما منجر به احیا واحد شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت با نگاه ویژه ای پروژه های ملی اقتصاد مقاومتی را دنبال می کند و به نتیجه خواهد رساند، اظهار داشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی پروژه های نیمه کاره که امکان واگذاری دارند را به بخش خصوصی واگذار کنند.

مقام عالي استان ادامه داد: به دلیل اهمیت اقتصاد مقاومتی و برای پیشبرد راهبردهای اقتصاد مقاومتی جلسات را باید به صورت ویژه پیگیری کرد.

استاندار کرمانشاه به سرعت بخشیدن طرح سد بیستون تاکید کرد و افزود: اگر سد بیستون درست نشود 10 سال دیگر حدود پنج هزار نفر از افرادی که شغل آنها وابسته به آب است، عملا بیکار خواهند شد.

مهندس بازوند گفت: دستگاه ها، پروژه های پیشنهادی اقتصاد مقاومتی اثرگذار را به ما اعلام کنند که ما طی نامه ای به معاون رئیس جمهوری ارجاع کنیم و توضیح دهیم که این پروژه ها می تواند رفع كننده  مشکلات این استان باشند چرا که پروژه های اثرگذار را خود ما بهتر تشخیص می دهيم.