Menu

استاندار کرمانشاه:

اجراي طرح هاي پاكسازي مناطق آلوده و جرم خيز بايد با جديت ادامه پيدا كند

استاندار كرمانشاه تاكيد كرد: اجراي طرح هاي پاكسازي مناطق آلوده و جرم خيز در استان كه از چند مدت گذشته با همكاري دستگاه هاي ذيربط شروع شده بايد با جديت همچنان ادامه داشته باشد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ دكتر اسداله رازانی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که با حضور اعضا در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: استان کرمانشاه از نظر تعداد مرگ و میرهای ناشی از سوء مصرف مواد مخدر به ترتیب بعد از استان های اصفهان، تهران، خراسان رضوی و فارس قرار دارد.

 استاندار کرمانشاه بيان داشت: این استان براساس اعلام پزشکی قانونی در سال های 94 و 95 رتبه پنجم در زمینه مرگ ‌و میر ناشی از سوء مصرف مواد مخدر را در کشور کسب کرده است.

وي بيان داشت: در سال 94، 132 نفر و در سال 95، 184 نفر در استان کرمانشاه به دلیل سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست داده اند.

دكتر رازانی تاکید کرد: اگر این آمار را با توجه به جمعیت استان کرمانشاه در نظر بگیریم بدون شک جایگاه کرمانشاه در زمینه مرگ‌ و میر ناشی از مواد مخدر بیشتر از دیگر استان های کشور خواهد بود.

وی افزود: این آمار نشان می دهد که مصرف مواد مخدر در استان کرمانشاه بالاست و شیوه مصرف نیز با مخاطراتی همراه است.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود از اجرای طرح های پاکسازی مناطق آلوده و جرم ‌خیر قدردانی کرد و گفت: مبارزه با مواد مخدر به صورت ویژه مورد تایید مقام معظم رهبری است و وزیر کشور نیز این موضوع را با جدیت دنبال می کند.

وي همچنين تاكيد كرد: شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان ها نیز باید تشکیل شود تا وضعیت آلودگی به مواد مخدر مورد بررسی قرار دهند.

استاندار كرمانشاه افزود: موضوع مبارزه با مواد مخدر یک پدیده چند لایه است و نیاز به فعالیت های گسترده فرهنگی دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه ضرورت ایجاد اردوگاه ترک‌ اعتیاد در شهرستان کنگاور احساس می شود، گفت: زیرساخت های ایجاد اردوگاه ترک اعتیاد در کنگاور مناسب است.

علی شمشیری ادامه داد: اردوگاه شهدای کنگاور دارای امکاناتی همچون مدرسه، نانوایی، مغازه و سالن های متعدد است که می تواند برای ایجاد یک اردوگاه ترک اعتیاد مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید برای اشتغال معتادان بهبود یافته چاره اندیشی شود، اظهار داشت: این افراد پس از ترک اعتیاد توسط جامعه و خانواده ها پدیرفته نمی شوند از این‌ رو باید با ایجاد اشتغال این مشکل برطرف شود تا دوباره به دام اعتیاد گرفتار نشوند.

 اوقات شرعی
آب و هوا