نسخه آزمایشی
Menu

تقاضای ویژه استاندار کرمانشاه از وزیر صمت:

احداث شهرک صنعتی مشترک ایران و عراق در حدفاصل خسروی _ پرویزخان

استاندار كرمانشاه گفت: طبق مصوبه ای که دولت عراق داشته، قرار است ۶ شهرک صنعتی مشترک در طول مرز ایران و عراق ساخته شود كه انتظار داريم حداقل يكي از اين شهرك ها در استان كرمانشاه ايجاد شود.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس هوشنگ بازوند در نشست کارگروه توسعه صادرات کشور که با حضور دکتر رضا رحمانی وزیر صمت در مرز پرویزخان برگزار شد؛ اظهار داشت:طبق مصوبه ای که دولت عراق داشته، قرار است ۶ شهرک صنعتی مشترک در طول مرز ایران و عراق ساخته شود.

وي بيان داشت: حدفاصل میان دو مرز مهم مبادلاتی خسروی و پرویزخان، بهترین مکان برای احداث شهرک صنعتی مشترک ایران و عراق است و مدیریت ارشد استان کرمانشاه از وزیر صمت انتظار ویژه دارد که هرچه سریع تر زمینه احداث این شهرک در این مکان فراهم شود.

استاندار كرمانشاه تصريح كرد: زمانی که دکتر رحمانی وزارت صمت را عهده دار شدند، این مجموعه با چالش ها و مشکلات بسیاری روبرو بود که ایشان با یک مدیریت شایسته توانستند بر این مسایل غلبه کنند.

مقام ارشد استان ادامه داد: کرمانشاه ۳۷۰ مرز کیلومتر مشترک با کشور عراق دارد که ۵۰ درصد از آن با اقلیم کردنشین این کشور است. همچنین استان ۶ بازارچه و مرز رسمی دارد که ۴ مرز و بازارچه آن در این محدوده قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب قرار دارد.

استاندار كرمانشاه همچنين گفت: طبق هدف گذاری صورت گرفته قرار بود در سال ۹۷ شاهد ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار صادرات از مرزهای استان به کشور عراق باشیم که با تلاش های صورت گرفته این میزان به ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار رسید که رشدی ۴۴ درصدی داشته و شایسته تقدیر است.

مهندس بازوند افزود: بازگشایی مرز خسروی مطالبه بسیار جدی مردم استان کرمانشاه است وانتظار داریم هرچه زودتر شاهد بازگشایی این مرز _ که دارای بهترین زیر ساخت هاست _ باشیم.

وي اظهار داشت: پرویزخان یک مرز مبادلاتی بسیار مهم است که علی رغم برخی کمبودهای زیرساختی، از یک رونق مبادلاتی بسیار خوب برخوردار است.

وي بيان داشت: فعالیت های تجاری مدتی است در مرز تیله کو متوقف شده است که انتظار می رود وزیر صنعت در زمینه بازگشایی دوباره این بازارچه مهم کمک کنند.