نسخه آزمایشی
Menu

استاندار کرمانشاه:

بازسازی بقعه حضرت احمد بن اسحاق تا سالگرد زلزله باید تکمیل شود

استاندار کرمانشاه گفت: بازسازی بقعه حضرت احمد بن اسحاق سرپل ذهاب را یکی از مطالبات جدی مردم استان و کشور دانست و تاکید کرد که این مقبره تا سالگرد زلزله (آبان) باید تکمیل شود.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس هوشنگ بازوند در نشست پیگیری بازسازی بقعه حضرت احمد بن اسحاق سرپل ذهاب در استانداری افزود: بازسازی این بقعه نه تنها مطالبه جدی مردم زلزله زده سرپل ذهاب، بلکه مطالبه جدی مردم مؤمن استان و کشور است.

وي با بیان اینکه بازسازی این مقبره از اهمیت ویژه ای برخوردار است تاکید کرد که باید به هر شکل ممکن طبق تقویم زمانی مدون و بر اساس برنامه ریزی ارائه شده، تا سالگرد زلزله تکمیل شود تا همچون گذشته ملجاء مؤمنین و اهالی سرپل ذهاب باشد.

امام جمعه سرپل ذهاب نیز در این نشست گفت: از طرف مردم سرپل ذهاب از پیگیری‌های مستمر مهندس بازوند در بازسازی مناطق زلزله زده و به ویژه بازسازی بقعه حضرت احمد بن اسحاق تقدیر و تشکر می‌کنم.

حجه الاسلام والمسلمین فاطمی نسب یادآور شد که رضایتمندی عمومی از این پیگیری‌ها وجود دارد.

عملیات اجرایی ساخت بارگاه احمد ابن اسحاق که در زلزله ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ تخریب شده بود، ۲۱ مهرماه سال ۹۷ با حضور معاون ارتباطات حوزوی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس بنیاد مسکن کشور، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و استاندار آغاز شد.