نسخه آزمایشی
Menu

مدير كل دفتر امور سياسي انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري:

حفظ همدلي در جامعه، نقش مهمي در حفظ آرامش كشور دارد

مدير كل دفتر امور سياسي انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري كرمانشاه گفت: حفظ همدلي در جامعه، نقش مهمي در حفظ آرامش كشور و ارزش هاي پيشروانه انقلاب اسلامي دارد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ بهرام سليماني در مراسم تودیع و معارفه بخشدار مرکزی از شهرستان قصرشيرين به عنوان يكي از شهرستان هاي مهم استان نام برد كه از ديرباز نقش مهمي در ساختار سياسي، اقتصادي و فرهنگي اين ديار داشته است.

وي ادامه داد: وجود دو پايانه مرزي با هر دو بخش دولت مركزي و كردي عراق، از جمله ديگر ويژگي هاي منحصر به فرد شهرستان محسوب مي شود كه به عنوان يك فرصت مغتنم، در صورت بهره برداري مي­تواند به يك فرصت استثنايي براي توسعه تجاري در استان بدل گردد.

وي با بيان اينكه باز شدن مرز خسروي و تردد زوار از اين مرز، طي سنوات اخير به يكي از دغدغه هاي مهم مردم منطقه و مسئولان بدل شده است، تصريح كرد:  همانگونه كه تاكنون بارها بر آن تاكيد شده است، جمهوري اسلامي ايران تمام تلاش خود را براي بازگشايي اين مرز بكار گرفته؛ اما در حال حاضر به دليل مشكلاتي كه دولت عراق با آن رو به روست، اين مهم محقق نشده است؛ اما ما اميدواريم به زودي موانع موجود نيز از ميان برداشته شود و اين مرز مجددا رونق خود را باز يابد.

سليماني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به وقوع زلزله در سال 1396 گفت: وقوع زلزله 21 آبانماه سال96 و وسعت و عمق فاجعه آن سبب شد تا وضعيت عمومي اين شهرستان تحت ناثير قرار گيرد اما خوشبختانه عملكرد دولت و مجموعه نظام در بازسازي مناطق خسارت ديده از زلزله مطلوب و مثال زدني است؛ هرچند هنوز برخي مشكلات وجود دارد.

وي خاطرنشان ساخت: از مجموع 66 هزار و 728 واحد مسكوني(تعميري) روستايي و شهري 66 هزار و 366  واحد و همچنين از مجموع 27 هزار و 625 واحد مسكوني(تخريبي) روستايي 22 هزار و 916  واحد تا پايان خرداد ماه به اتمام رسيده كه در مجموع ساخت سه ميليون و 330 هزار مترمربع ساختمان كه در نوع خود ركورد بي نظيري است.

مدير كل دفتر امور سياسي انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک روز دهیار، گفت: هیچ سمی خطرناک تر از تزریق ناامیدی در جامعه نیست لذا با هدف اميدوار ساختن مردم بایستي خدمات دولت و نظام در سطح جامعه اطلاع رسانی شود.

وي بيان داشت: در حال حاضر در يكي از حساس ترين برهه هاي تاريخ معاصر كشور به سر مي بريم و در شرايطي كه استكبار، تحت تاثير سياست هاي نابخردانه آمريكا، در تلاش است تا كشورمان را به زانو در آورده و خواست نا به حق خود را بر ما تحميل نمايد لذا حفظ همدلي در جامعه و تلاش براي رفع مشكلات و موانع موجود، نقش مهمي در حفظ آرامش كشور و ارزش هاي پيشروانه انقلاب اسلامي دارد.

وي با تاكيد بر اينكه رشد همدلي در ابعاد مختلفي بايد مد نظر قرار گيرد ادامه داد: لزوم تقويت اعتماد ميان مردم و مسئولان از جمله مواردي است كه بسيار بر روي آن تاكيد داريم و اولين قدم، توجه به پتانسيل گفتگو و توسعه ارتباط دو سويه ميان مردم و مسئولان است لذا به مديران شهرستان توصيه مي شود ضمن توجه به ابعاد مديريتي و تخصصي موضوعات، فرصت لازم براي ارتباط مستقيم با مردم را ايجاد نمايند.

وي تصريح كرد: تقويت ارتباط و همدلي ميان مسئولان با يكديگر است كه اين موضوع به ويژه هماهنگي و همكاري مجموعه مديران در سطح شهرستان با هدف واحد خدمت رساني هر چه بهتر به مردم را از يك طرف و همچنين مسئولان شهرستاني و استاني را از سوي ديگر ضروري مي­سازد. 

سليماني با بيان اينكه همدلي آحاد مردم با يكديگر نيز از مظاهر بارز اين مهم به شمار مي رود،گفت: در اين شرايط سخت كمك به يكديگر و تلاش همگاني براي از ميان بردن موانع و مشكلات ضروري تر از هر زمان ديگري است.

مدير كل دفتر امور سياسي انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري در پايان افزود: اميدواريم در شرايطي كه آمريكا عزم خود را در دشمني با ملت ايران جزم نموده است، ملت ايران به صورت عملي، پاسخ اين اقدامات خارج از عرف و منطق و حقوق آمريكا را بدهد و مانند 40 سال گذشته، نشان بدهد كه عزم ملت ايران براي مقابله با دشمنان همواره جزم است و اين ملت اجازه زياده خواهي را به هيچ كشوري نمي دهد و در راه حفظ استقلال و آرمان هاي والاي خود از هيچ ايثار و فداكاري دريغ نمي كند.

در اين مراسم این از خدمات حجت الله فتاحی بخشدار سابق قدردانی و حمید ابوالفتحی به عنوان بخشدار جدید مرکزی قصرشیرین معرفي شد.