نسخه آزمایشی
Menu

معاون استاندار:

دستیابی به بازار سوریه یکی از اولویت های استان است

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري گفت: دستیابی به بازار سوریه یکی از اولویت های استان است.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ اولین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان در سال جدید به ریاست دکتر حاتمی معاون اقتصادی استاندار و اعضای این کارگروه با محوریت هدف گذاری وضعیت صادرات در سال جدید برگزار گردید.

دکتر حاتمی در این نشست به ظرفیت های استان در زمینه صادرات و موقعیت جغرافیایی  آن اشاره کرد و گفت: ما از استان هایی هستیم که مرزهای فعالی با کشور عراق داریم و تنها استانی می باشیم که دارای دو مرز عربی و کردی با عراق است بنابراین باید به گونه ای عمل کنیم که از تمام ظرفیت های استان در خصوص توسعه صادرات استفاده کنیم و برای رسیدن به این هدف باید روی سه محور اساسی زیرساخت های تجاری، بازاریابی و تبلیغات و تولد محصولات داخلی قابل صادرات تمرکز کنیم.

وی افزود: به جهت توسعه صادرات برنامه های جدی برای ساماندهی مرزهای استان در نظر گرفته ایم که بخشی از ان در سال97 اجرایی شد و در سال چدید مصمم هستیم که با محوریت گمرک مرز پرویزخان را توسعه بدهیم و همچنین بر روی ساماندهی و توسعه مرزهای سومار، شوشمی و شیخ صله نیز تاکید جدی داریم.

معاون استاندار یکی از چشم اندازهای توسعه صادرات در سال جدید را دستیابی به بازارهای جدید عنوان کرد و اظهار داشت: ما باید با یک برنامه ریزی صحیح بتوانیم از طریق عراق به بازار سوریه دست پیدا کنیم و این یکی از برنامه های اساسی در زمینه توسعه صادرات استان در سال جدید می باشد ضمن اینکه باید از بازار عراق نیز استفاده حداکثری نماییم.

حاتمی در پایان از تشکیل کارگروه توسعه روابط بین الملل استان خبر داد و گفت:داریم بر روی تهیه ساز و کاری برای توسعه روابط بین الملل استان به جهت تقویت و ارتقای شاخص های صادرات محصولات استان به کشورهای دیگر کار می کنیم تا این کارگروه بتواند به صورت ویژه به شناسایی ظرفیتها و بازارهای هدف بپردازد.