نسخه آزمایشی
Menu

مديركل اجتماعي و فرهنگي استانداري خبر داد:

دفاتر تسهيلگري در 10 محله از شهر كرمانشاه راه اندازی می شوند


مديركل اجتماعي و فرهنگي استانداري گفت: در 10 محله از شهر كرمانشاه دفاتر تسهيلگري با هدف شناسايي ظرفيت ها و پتانسيل محلات تشکیل می شوند.

 به گزارش واحد خبراداره كل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري کرمانشاه؛ عليرضا گودرزي مديركل اجتماعي و فرهنگي استانداري در نشست بررسي توانمندي تخصصي موسسات تسهيلگري جهت فعاليت در بافت هاي ناكارآمد شهري كرمانشاه گفت: مناطق حاشيه نشين شهر كرمانشاه بالغ بر 30 درصد از جمعت شهرستان را شامل مي شود.

وي گفت: در نظر داريم در ده محله از شهر كرمانشاه دفاتر تسهيلگري با هدف شناسايي ظرفيت ها و پتانسيل محلات تشکیل دهیم. این دفاتر با نگاهی  مشاركت محورانه  و در راستاي كنترل و كاهش آسيب هاي اجتماعي و فرهنگي مناطق مورد نظر به فعالیت می پردازند. همچنين  این مجموعه ها مسائل كالبدي اين مناطق را نيز با بهره گیری از تيم تخصصي كه دراختيار دارند بررسي کرده و با هماهنگي  شهرداري و بنياد مسكن و شهرسازي به اصلاح ساختار می پردازند.

گودرزي با اشاره به رويكرد اصلي دفاتر اجتماعي كشور مبني بر توسعه فرهنگي و اجتماعي و اينكه ما شهروند درجه دونداريم گفت: هدف اين است كه محلات مورد نظر از لحاظ اقتصادي  با راهكارهاي ارائه شده و شناسايي منابع موجود توانمند سازيم و اگر توسعه اي قرار است اتفاق بيفتد، یک توسعه همه جانبه باشد .

 مديركل اجتماعي استانداري  گفت: در اين طرح اعتبار 20 ميليارد ريال براي يكسال به آن تخصيص يافته  و ابلاغ هم شده است.

وي در ادامه افزود: پايه اصلي كار ما، ساکنین محلات هستند و مردم بايد با مشاركت آگاهانه  و هوشمندانه دفاتر تسهيلگري را ياري كنند.

گودرزي گفت: توسعه مشاركت هاي مدني و تشكيل بانك اطلاعاتي مورد نياز كه دربردارنده جمع توانمندي و حتي موانع توسعه اي محلات باشد با مشاركت مردم و اعتماد به تيم تخصصي مستقر در منطقه مورد نظراتفاق خواهد افتاد . در این میان انتظار داريم مردم عزيز ما با هدف كاهش  مشكلات و آسيب ها  همکاری های لازم را با این دفاتر داشته باشند.

 گودرزي با اشاره به فوايد این طرح كه تا سه سال تداوم خواهد داشت؛ گفت: اين طرح علاوه بركاهش و كنترل آسيب ها، در پايان احتمال  افزايش اعتبار املاك و مستقلات محلات نیز وجود خواهد داشت  چون از لحاظ كالبدي هم يك ساماندهي جديد به مناطق داده می شود.
در اين نشست كه با حضور مديران سازمان اجتماعي كشور و شركت مادر تخصصي حسابداري ويژه فعاليت هاي حاشيه نشيني وزارت كشور، رزومه اعضای هفت موسسه تسهيلگري جهت تائيد نهايي مورد ارزيابي قرارگرفت.اوقات شرعی
آب و هوا