نسخه آزمایشی
Menu

معاون سياسي و امنيتي استانداري:

رضایت مردم، اولویت ادارات باشد

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداري کرمانشاه با بیان مردم ناظران خوبی برای تلاش مسئولان هستند تاکید کرد: مسئولان در حوزه های مختلف باید در حد امکان تلاش کنند و در جهت کسب رضایت مردم بکوشند.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ محمد ابراهیم الهی تبار در آئین معارفه معاون سیاسی فرمانداری جوانرود تصریح کرد: حتی اگر بلندگوی خوبی نداشته باشیم اما پر تلاش ظاهر شویم مردم تشخیص دهنده هستند هر چند که به فرموده امام راحل کارها باید به مردم گفته شود.

 وي تصريح كرد:  دشمنی  اسکتبار باما سابقه تاریخی دارد و از کودتای 1332 و ساقط شدن دولت ملی، سرکوب قیام 15 خرداد 42 تا جنگ هشت ساله در یاد این ملت مانده است. مصداق عینی مبارزه با مردم ایران، طولانی ترین و بزرگترین جنگی بود که طی 8 سال بر ما تحمیل کردند اما این ملت ایستاد و همه اقوام، مذاهب پای کار آمدند که مصداقش را در جوانرود که صدها شهید تقدیم انقلاب کرده شاهد بودیم.

وي گفت: در  ایام 40 سالگی انقلاب اسلامی، با مقاومت و دفاع از تمامیت ارضی، به خودکفایی نظامی رسیده ایم و  در حوزه های پزشکی و تولید علم حرف اول را در منطقه می زنیم.  اسکتبار بداند که ما سخت ترین شرایط و تحریم را برای استقلال و پیشرفت خود از سر گذارنده ایم اگر بازهم قرار باشد که بهای استقلال خود را بدهیم قطعا این کار را خواهیم کرد و ایستادگی خواهیم کرد.

وي ادامه داد: امروز بیش از گذشته نیاز به وحدت داریم و این همبستگی بوده که ما را از دوران های مختلف بسلامت عبور داده است. در زلزله سال گذشته، کرمانشاه تبدیل به ایران شد و مردم بدون تبعیض و تفاوت به کمک هم استانی ها آمدند. این نوع دوستی و وفاداری تبدیل به سرمایه اجتماعی شده و ما را از بحران های سخت نجات داده است لذا می طلبد که همه ما در حفظ این سرمایه اجتماعی تلاش کنیم. امروز همه قوا پشت سر رهبری انقلاب ایستاده اند و شرایط را همه درک کرده اند چرا که دشمن گفته که نمی گذاریم ملت ایران 40 سالگی انقلاب خود را ببیند. راهپیمایی 22 بهمن به مانند راهپیمایی 13 آبان که از هرسال با شکوه تر بود انجام خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداري کرمانشاه بيان داشت: ضروری است که ما مسئولان و مدیران در توجه به ارباب رجوع تلاش کنیم و خادمان خوبی برای مردم باشیم و خوب برنامه ریزی کرده و تصمیم گیری کنیم.ارباب رجوع با دیدن تلاش مضاعف ما احساس آرامش خواهد کرد لذا کسب رضایت مردم وظیفه ما محسوب می شود.توسعه شهرستان جوانرود استفاده از همه ظرفیت ها را می طلبد. استفاده از ظرفیت فوق العاده امام جمعه، سازمان های مردم نهاد، احزاب و گروههای سیاسی، نخبگان و بزرگان و نماینده شهرستان می توانند مشارکت اجتماعی و نشاط سیاسی را رقم بزنند.

الهي تبار ادامه داد: نیاز است که مجموعه های فرهنگی و اقتصادی جوانرود با صاحبان فرهنگ و اقتصاد تعامل داشته باشند. این مهم در سطح استان روی داده است و اتفاقات مثبتی رقم خورده که حاصل ارتباط موثر با مردم و تلاش موثر بوده است و در زلزله غرب استان، آمدن 11 هزار میلیارد تومان اعتبار حاصل پیگیری و تلاش همه مجموعه ها بود. امروز در آستانه بهره برداری از 25 هزارمین واحد مسکونی قرار داریم و این اتفاقات حاصل کار جمعی بود.

وي اظهار داشت: با تقسیم کار مطلوب و آموزش و همراهی مردم و دستگاههای اجرایی، از شیوع بیماری های واگیردار در گرمای بی سابقه 40 ساله گذشته در مناطق زلزله زده جلوگیری شد و آسیب های رفتاری ناشی از زلزله کنترل شد و رسیدگی ها هم اکنون نیز ادامه دارد. لازم است از تلاشر های قاضی زاده هاشمی وزیرسابق بهداشت قدردانی کنیم که دو بار به این دلیل به استان سفر کرد.

وي گفت: استان کرمانشاه بیشترین کاهش بیکاری را در کشور داشته البته مشکل اشتغال با یکسال و دوسال کار حل نخواهد شد اما مسیری که در حال طی شدن است امیدوارکننده بوده و همه در جذبسرمایه گذاران تلاش کنند و دستگاه های اجرایی نیز همراهی کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداري کرمانشاه خاطرنشان ساخت: در حوزه اقتصادی کارهای مثبتی روی داده و واحدهای راکد به چرخه تولید بازگشته اند. در مسائل اجتماعی نیز با رصد مسائل و بهره گیری از ظرفیت های درونی استان، توانسته ایم با ورود به سطح جامعه و ایجاد ساختارها، بسیاری از مسائل را کنترل کنیم. رشد طلاق کنترل و روند کاهشی پیدا کرده و در خودکشی و نزاع نیز چنین روندی را شاهد بوده ایم. بیشتر این موفقیت ها به دلیل استفاده از ظرفیت سمن ها و سازمان های مردم نهاد بوده است.

وي همچنين گفت: اعتباراتی 12 تا 13 میلیارد تومانی برای کنترل آسیب های اجتماعی در نقاط بحرانی پیش بینی شده که بخش خصوصی نیز در این حوزه ورود و سرمایه گذاری کرده است. در شهرستان جوانرود نیز مسائل اجتماعی دنبال شده است.موضوع مرز دو روله پیگیری شده و در کارگروه ویژه مرز در حال بررسی است. جوانرود یک شهرستان مهاجرپذیر است و این ظرفیت مطلوبی بحساب میاید. از اینکه جوانرود مرکزیت اقتصادی در غرب کشور شده استقبال می کنیم و برای تقویت آن تلاش خواهیم کرد.

وي افزود: موضوع بازارچه های شهرستان های مرزی را به طور جدی دنبال می کنیم و در بازدید اعضای کمیسیون منیت ملی و سیاست خارجی مجلس از استان این موضوع مورد تاکید قرار گرفت.

وي ادامه داد: موضوع کم آبی منطقه کلاشی را دست پیگیری داریم و به این نتیجه رسیده که کار ویژه ای نسبت به این منطقه انجام شود که استاندار دنبال می کند. موضوع نصب پمپ برای خط انتقال آب به جوانرود نیز پیگیری خواهیم کرد.

 وي با بيان اينكه سرمایه گذاران تلاش کنند و دستگاههای اجرایی نیز همراهی کنند گفت: درحوزه اقتصادی کارهای مثبتی روی داده و واحدهای راکد به چرخه تولید بازگشته اند. در مسائل اجتماعی نیز با رصد مسائل و بهره گیری از ظرفیت های درونی استان، توانسته ایم با ورود به سطح جامعه و ایجاد ساختارها، بسیاری از مسائل را کنترل کنیم. رشد طلاق کنترل و روند کاهشی پیدا کرده و در خودکشی و نزاع نیز چنین روندی را شاهد بوده ایم. بیشتر این موفقیت ها به دلیل استفاده از ظرفیت سمن ها و سازمان های مردم نهاد بوده است.

در این آئین، مصطفی رجبی، به عنوان معاون سیاسی فرمانداری جوانرود معرفی شد . همچنین نامدار حسینی بخشدار سابق کلاشی،به عنوان بخشدار مرکزی جوانرود معرفی شد علیرضا رضائی  مسئول سابق حراست فرمانداری جوانرود نیز به عنوان بخشداری کلاشی معرفی شد.