نسخه آزمایشی
Menu

دکتر هدایت حاتمی:

مدیران به دنبال یافتن حوزه های اشتغال آفرین جدید باشند

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري گفت: مدیران به دنبال یافتن حوزه های اشتغال آفرین جدید باشند.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛دکتر هدایت حاتمی معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه امروز چهارشنبه در بیستمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در فرمانداری شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد؛ اظهار داشت: پیش از وقوع زلزله ی ویرانگر آبانماه سال گذشته در سرپل ذهاب، همه ی نگاه ها متوجه طرح بزرگ گرمسیری و رونق اقتصادی حاصل از آن بود و با توجه به حاصلخیز بود زمین های منطقه انتظار یک رونق اقتصادی و افزایش درآمد را داشتیم اما به یکباره زلزله همه چیز را تحت شعاع قرار داد.

وي با بيان اينكه بی گمان مدیریت در آن فضای پر التهاب و ماه های پس از آن بسیار دشوار بوده و همچنان هست، گفت:  باید کمک کنیم با یک برنامه ریزی و مدیریت درست و هوشمندانه، این زلزله را تبدیل به فرصتی برای توسعه استان نماییم.

دكتر حاتمي بيان داشت: گرفتن تسهیلات مهم است ولی به کارگیری درست آن در راستای ایجاد اشتغال پایدار و مولد بسیار مهم تر است.

وي افزود:  تجربه تسهیلات زودبازده در گذشته به ما این هشدار را می دهد که باید تلاش کنیم تجربه تلخ دیگری تکرار نگردد و تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری را در راستای اشتغال پویا و مولد به کار بگیریم لذا برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب، نیازمند سیاست گذاری های هوشمندانه و صحیح هستیم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري تاكيد كرد: باید چالش ها و ضرورت های هر شهرستان در حوزه های مختلف کشاورزی، حمل و نقل، گردشگری و خدمات به درستی تشخیص داده شود و تسهیلات ارزان قیمت موجود به ایجاد اشتغال مولد و ارزش افزوده بیشتر در این حوزه ها اختصاص یابد.

وي ادامه داد: در این راستا در گام اول نیازمند سیاست گذاری و برنامه ریزی درست توسط دستگاه های مختلف هستیم. در مرحله بعد باید در زمینه به کارگیری فرآیندهای درست کار کنیم و دستگاه های اجرایی باید توانمندی متقاضیان طرح را به شکل درستی محک بزنند.

وي خاطرنشان ساخت: گام سوم به تعیین اهلیت مالی و اعتباری متقاضی توسط بانک مربوط می شود که باید در شکلی مناسب و در کمترین زمان ممکن انجام شود.

دكتر حاتمي گفت: با توجه به حجم زیاد کارها، شعب بانک های مستقر در سرپل ذهاب در صورت نیاز باید سریعا اقدام به افزایش نیرو و ایجاد شعبه های جدید کنند‌.

وي بيان داشت: وجود ناهماهنگی میان دستگاه ها و بانک ها موجب به وجود آمدن بخشی از این مشکلات و بالا رفتن سطح بیکاری شده است.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري اظهار داشت: علاوه بر این نیازمند پایش مداوم طرح ها و پروژه ها از ابتدا تا انتها هستیم و دبیرخانه کارگروه اشتغال باید چابک و پویا باشد و یک پایش مستمر از عملکرد دستگاه ها داشته باشد.

وي در پايان سخنان خود گفت: یکی دیگر از مسائل مهم برای تصمیم گیری، داشتن اطلاعات درست است و دستگاه ها باید ناهماهنگی های موجود در فهم آمار و ارقام را اصلاح کنند لذا بافت و ساختار اقتصادی استان باید تغییر کند و علاوه بر توسعه بخش هایی مانند کشاورزی به سمت ایجاد شغل های جدید در حوزه فرهنگ و هنر، خدمات و گردشگری و اقتصاد دیجیتال گام برداریم.