نسخه آزمایشی
Menu

یادداشت استاندار کرمانشاه به مناسبت پنجم مرداد؛

کرمانشاه نامی‌بزرگ‌ در تاریخ و فرهنگ‌ ایران زمین است/کرمانشاه سرزمین ایثار و شهادت است


کرمانشاه نامی‌بزرگ‌ در تاریخ و فرهنگ‌ ایران زمین است. سرزمینِ دانشمندان، عارفان، عالمان، پهلوانان و هنرمندانِ نامدار و بی همتا است. کرمانشاه سرزمین ایثار و شهادت است.

 

 رهبر معظم انقلاب در توصیفی زیبا و ماندگار، از کرمانشاه به عنوان سینه‌ی ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی یاد کردند. 

آری به راستی کرمانشاه سینه‌ی ستبر ایران اسلامی است. در طول تاریخ این مرزها بوده‌اند که به شجاعت و پهلوانی کرمانشاهیان تکیه زده اند و آخرین حماسه همیشه جاودانِ مرزدارانِ بی باکِ این دیار، درهم کوبیدن فتنه‌ی ناکامِ صهیونیستی _ آمریکاییِ منافقان کوردل بود‌.

 

 روزی که به زیبایی، روز ملی کرمانشاه نام گرفته تا برای همیشه یادآور رشادت‌ها و جانفشانی‌های مردمان این دیار در برابر دشمنان ایران اسلامی باشد. 

 

کرمانشاه همچنین چهره‌ی زیبای ایران اسلامی است. فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی در دیار کرمانشاهان شکوهی بی‌مانند یافته است که نمونه‌ی متعالی آن را می‌توان در بیستون، طاق بستان و تکیه معاون الملک و تکیه بیگلربیگی مشاهده کرد. 

 

کرمانشاه همچنین سرزمین مردمان سخاوتمند است و در طول تاریخ درب خانه‌های آن‌ها به روی زوار ابا عبدالله الحسین (ع) باز بوده و سفره‌ی سخاوت آن‌ها همیشه گشوده بوده است.

 

کرمانشاه سرشار از پتانسیل‌ها، استعدادها و ظرفیت‌های بی شمار است و نظام جمهوری اسلامی با نگاهی ویژه توسعه آن را دنبال می کند.

 

همه‌ باید دست به دست هم دهیم و برای آبادانی و توسعه هر چه بیشتر این چهره‌ی زیبای ایران اسلامی تلاش و کوشش کنیم تا بهترین ها برای مردمان این دیار رقم بخورد.

 

بازوند 

استاندار کرمانشاه

۵ مرداد ۱۳۹۹