استاندار کرمانشاه : برای تحقق شعار رونق تولید مدیران باید تلاش بیشتری داشته باشند

استاندار کرمانشاه بر ضرورت  ترسیم نقشه راه دستگاههای اجرایی در سال رونق تولید تاکید کردوگفت: برای تحقق شعار رونق تولید مدیران باید تلاش بیشتری داشته باشند.

مهندس هوشنگ بازوند روز سه شنبه درشورای توسعه و برنامه ریزی استان که در فرمانداری جوانرود برگزارشد، با اشاره به نامگذاری امسال با نام سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری و با بیان اینکه باید رونق تولید را در بستر اقتصاد مقاومتی پیش ببریم افزود:  برای کاهش ، بیکاری  تورم، افزایش ارزش پول ملی، فقرزدایی،   راهی به جز رونق تولید نداریم.

وی با بیان اینکه برای رونق تولید باید تسهیل گری کنیم اظهارداشت : برای تحقق تولید ،مردم و مسئولان پای کاربیایند.

استاندار کرمانشاه به سند توسعه اشتغال اشاره وخاطرنشان کرد: براساس این برنامه تا پایان امسال 3 درصد یعنی 24 هزارنفر کاهش بیکاری خواهیم داشت و برای تحقق  این امر باید فعالیتمان را یک و نیم برابر کنیم.

 مهندس بازوند به ثبت جهانی  اورامات اشاره کردوگفت:  اگر تا پایان سال  پروند ه  ثبت جهانی اورامانات  به یونسکو ارسال شود  50 درصد کارآن تحقق یافته واگر بتوانیم به سرانجام برسانیم ظرفیت بزرگی است که آیندگان به نیکی از ازما یاد خواهندکرد. 

وی به توسعه و بازگشایی بازارچه های مرزی اشاره کردو افزود: شکل گیری وتوسعه بازارچه های مرزی یکی از تقاضاهای ماست وانشاء الله درجلسه ای که درآینده نزدیک با مسئولان داریم شکل گیری این بازارچه ها پیگیری می شود.

استاندارکرمانشاه به شکل گیری شهرجدید اشاره کرد ویادآورشد: در چند نقطه استان شهرجدید پیشنهاد شده اما بر اساس پارامترهای تعریف شده و نظر کارشناسی  مشخص خواهدشد.

وی اضافه کرد، اورامانات یکی از گزینه های پیشنهادی برای احداث شهر جدید کرمانشاه است و امیدواریم مورد موافقت قرار بگیرد.

بازوند همچنین اعلام کرد: همه کلانشهرها دارای شهرهایی در همجوار خود برای استراحت و آرامش فعالان خدماتی و اقتصادی خویش هستند. شهر کرمانشاه یک میلیون نفری نیز کاملاً نیازمند ایجاد یک شهر جدید است و الا نیروی فعال و توانمند آن، این آرامش و آسایش را در استان های دیگر جستجو می کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: شهرک صنعتی جوانرود سال ۸۰ دایر شده ولی متاسفانه هنوز از زیرساخت های لازم برخوردار نیست. امسال با اختصاص اعتبار زیرساخت های لازم و آب مورد نیاز مجموعه را فراهم می کنیم تا در سال رونق تولید این شهرک صنعتی وارد چرخه سرمایه گذاری شود.

استاندار کرمانشاه همچنین استخر شنا و زمین چمن فوتبال را یکی از نیازهای جدی مردم جوانرود دانست و گفت: مقرر شده استخر موقتاً راه اندازی شود و تعمیرات داخلی باقی مانده در زمستان انجام شود. همچنین پیست اطراف زمین چمن نیز تا ۲۰ روزه آینده به بهره برداری برسد.

بازوند به اتفاق جمعی از مدیران استان امروز به منظور بازدید از پروژه های شهرک صنعتی، بازسازی مجموعه ورزشی، مسکن مهر مولوی، روستای نوروزآباد و زمین تعاونی مسکن فرهنگیان و مجتمع الماس وارد جوانرود شد.

سرکسی از خانواده های معظم شهدا و شرکت درجلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان از دیگر برنامه های استاندار کرمانشاه به شهرستان جوانرود بود.

امام جمعه جوانرود نیز ضمن قدردانی از استاندار کرمانشاه به شهرستان جوانرود گفت : امیداواریم این سفر و مصوبات این نشست  مایه خیرو برکت برای مردم این شهرستان باشد.

ماموستا ملا احمد فخری در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمانشاه که در فرماندارجوانرود برگزارشد ، خواستار رفع مشکلات بیکاری این شهرستان شد.

فرماندارجوانرود نیزدراین جلسه گفت : براساس آخرین  آمار سال  98 از  محل اعتباری 770 میلیارد ریال  به 181 پروژه عمرانی  دراین شهرستان اختصاص یافته که تاکنون 58 درصدآن تخصیص پیدا کرده است.

رستگاریوسفی  به قابلیت های توسعه ای و چالش های  شهرستان جوانرود در حوزه های مختلف اشاره کردو افزود:  شهرستان جوانرود قابلیت های توسعه ای خوبی در بخش های مختلف  گردشگری ، اکوتوریسم ، باغات ، آبزی پروری ، و 12 کیلومتر مرزمشترک با اقلیم کردستان عراق دارد که برای توسعه بیش از پیش  این قابلیت ها نیاز به حمایت مسئولان دارد.

وی به چالش های  این شهرستان اشاره کرد و اظهارداشت : رشدجمعیت و مهاجرپذیری ، کمبود آب شرب ، عدم زیرساخت ها  در شهرک صنعتی ، رامشی بودن راهها  و تعدادی از روستاها ، مشکلات  سایت  زباله شمامه ای ، کمبود آب شرب روستاها به ویژه روستاهای بخش کلاشی ، مشکلات بافت فرسوده ، کمبود فضای آموزشی ، مسکن مهر مولوی  ، گاز رسانی به روستاها ، مشکلات مجتمع الماس  و... تنها بخشس از مشکلات  شهرستان جوانرود است .

 

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اهمیت بخش خصوصی گفت:به جای اینکه سرمایه گذاررا فراری دهیم باید ازآنان حمایت کنیم تا شاهد رشد وشکوفایی اقتصادی باشیم.

شهاب نادری در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمانشاه که با حضور استاندار در فرمانداری جوانرود برگزارشد، با انتقاد از بروکراسی حاکم بر ادارات گفت: تحجر فکری برخی از مدیران سبب فراری شدن سرمایه‌گذاران شده است.

وی خواستار اجرایی کردن مصوبات سفرریاست جمهوری به استان کرمانشاه شدو اظهارداشت:  اگر این مصوبات اجرایی شود کاری ازدولت نمی خواهیم.

نمایتده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی با انتقاد شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه  اظهارداشت: تعدادزیادی از روستاهای منطقه اورامانات باکمبود اب شرب مواجه به صورت سیار آبرسانی می شوندوباید برای حل این مشکل اقدام لازم انجام گیرد .

نادری به مشکل گازرسانی به روستاهای منطقه اورامانات اشاره وخاطرنشان کرد : براساس برنامه ششم توسعه باید تعدادزیادی روستاهای منطقه  از نعمت گاز برخودارمی شدندکه این مهم تحقق نیافته و برای ما پذیرفتنی نیست.

 

اهم مصوبات این نشست:

۱- تعیین تکلیف ایستگاه پمپاژ سفیدبرگ

۲- آبرسانی به شهرک صنعتی بیاشوش

۳- برسی مشکلات مسکن مهر

٤- بازسازی اماکن ورزشی

٥- برسی تامین آب شرب بلندمدت شهر

٦- برسی مشکلات گازرسانی روستاها

۷- چارەاندیشی مشکلات عدم پوشش دهی تلفن همرا در سطح شهرستان

۸- برسی کمبود فضاهای آموزشی شهر

۹- تامین آب روستاهای مرزی بخش کلاشی

۱۰- برسی راه های شهرستان

۱۱- تصویب محورهای گردشگری معرفی شده به کارگروە گردشگری استان

۱۲- برس وضعیت روستاهای رانشی

۱۳- برسی مشکلات توسعه و عمران شهری(تعیین تکلیف املاک قولنامەای،تعیین تکلیف بازیافت و حل مشکل محل دفن زباله شمامه ای ، بازنگری طرح جامع و رفع مغایرت‌های طرح تفصیلی، ترافیک و اجرای کمربندی شهر جوانرود و..)فرماندار
اوقات شرعی
آب و هوای جوانرود