اقامه نماز عید سعید فطر در مسجد جامع جوانرود


امام جمعه جوانرود با اشاره به اهمیت عید فطر گفت : عید سعید فطر عید توفیق دستیابی به طاعت ها و عبادت ها و عید پیروزی اخلاص و عید بازگشت به فطرتی که زلال و خدایی است و مومنان باید در حفظ دستاوردهای ماه مبارک رمضان تلاش کنند.

ماموستا ملا احمد فخری  روز چهارشنبه در نماز عید فطر افزود: عید فطر روز گردهمایی و وحدت مومنانی است که پس از یک ماه روزه داری و عبادت بر پایه دستورات اسلام نماز عید را در کنار یکدیگر برگزار می کنند و به این وسیله سپاس خود را از خدای متعال اعلام می دارند و زکات عید فطر پرداخت می کنند.

وی با بیان اینکه اقامه نماز عید فطر «وحدت و برادری» مسلمانان جهان اسلام را نشان می‌دهد، اظهارداشت: شرط عید فطر رویت ماه شوا ل  وباید دوراز شک وتردید باشد.

امام جمعه جوانرود به برخی ناهمنگی ها در اعلام روز عید فطر اشاره کردواظهارداشت :  این ناهماهنگی ها با مذاهب امام شافعی ، مبانی فقهی  وعلوم ستاره شناسی و جغرافیا  همخوانی ندارد .

ماموستا فخری  علم و آگاهی برمسائل فقهی و اسلامی را مهم دانست و خاطرنشان کرد:  نباید بدون شناخت علم و آگاهی  به مسائل  دینی اجتهاد کرد چرا که مبانی  فقهی و دینی بسیار عمقیق است.

وی بر وحدت بین مسلمانان  تاکید کرد و یادآورشد: وحدت از دستورات خدا در قرآن است.فرماندار
اوقات شرعی
آب و هوای جوانرود