سازمان های مردم نهاد پایه و اساس جامعه مدنی هستند


نشست شورای اجتماعی شهرستان روانسر با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه برگزار شد

 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه گفت: سازمان های مردم نهاد به دلیل نفوذی که دارند رکن اصلی و پایه و اساس جامعه مدنی هستند.

فریبرز نجفی مهر در نشست شورای اجتماعی شهرستان روانسر افزود: سازمان های مردم نهاد به عنوان فرهیختگان جامعه می توانند در جهت اقناع سازی افکار عمومی و آرامش جامعه به دولت کمک کنند.

وی تصریح کرد: سمن ها به دلیل اینکه برآمده از متن جامعه هستند واقعیت های موجود را در خصوص محدودیت های دولت و تحریم های ظالمانه ای که بر دولت اعمال شده به افکار عمومی بیان نمایند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه ادامه داد: دولت در راستای حمایت از سازمان های مردم نهاد نقش تسهیل گر و هماهنگ کننده دارد و معتقدم تا همکاری بین بحشی و هم افزایی میان مدیران نباشد میزان آسیب های اجتماعی کاهش نخواهد داشت.

نجفی مهر با بیان اینکه مساجد و تشکل های دینی هم سمن اجتماعی هستند اضافه کرد: روحانیون محور وحدت و همدلی میان مساجد و سمن ها باشند.

وی اظهار داشت: تلاش دولت این است که همه ظرفیت ها را بکار گیرد تا سمن سراهایی را ایجاد کند و این مهم نیازمند همت نهادهای متولی است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه بیان کرد: تلاش داریم با کسب موافقت وزارت کشور،دفتر تسهیل گری را در یکی از مناطق حاشیه نشین روانسر راه اندازی کنیم و در این راستا مکاتباتی نیز انجام شده است.

فرماندار شهرستان روانسر نیز گفت: سازمان های مردم نهاد بازوان توانمند دولت هستند و با توجه به اینکه در بحران ها نقش خود را به خوبی ایفا کرده اند باید قدردان آنها باشیم.

سعدی مصطفی زاده افزود: سازمان های مردم نهاد چون برخاسته از دل مردم هستند ، در تصمیم گیریها و تصمیم سازی ها نقش آفرینی می کنند.

وی تصریح کرد: تا قبل از سال 94 تنها 2 سازمان مردم نهاد در این شهرستان فعالیت داشت اما دردولت تدبیر و امید این میزان به 10 مورد رسیده است.

فرماندار روانسر اظهار داشت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به سازمان های مردم نهاد داشته و برای هدفمند کردن تصمیم گیری ها، مقوله آموزش سمن ها باید بیشتر موردتوجه قرار بگیرد.

امام جمعه روانسر نیز با بیان اینکه همه در برابر جامعه مسئولیت داریم گفت: بخشی از آسیب های اجتماعی نتیجه هجمه دشمنان است که  دین و اخلاق و فرهنگ  ما را نشانه گرفته اند.

ماموستا ملاسید محمد محمدی افزود: نقش مردم در حل آسیب های اجتماعی بسیار مهم و حساس است و اگر مردم همراهی نداشته باشند این مشکلات برطرف نخواهد شد .

وی با بیان اینکه مردم از گسترش آسیب های اجتماعی نگران هستند اظهار داشت: مدیران از فرصتهای مناسب برای حل مشکلات بهره ببرند و با وحدت و همدلی می توان بسیاری از معضلات اجتماعی را از پیش رو برداشت .

امام جمعه روانسر گفت: وحدت رویه در اجرای فعالیت های اجتماعی مقوله مهمی است که باید از سوی سازمان های مردم نهاد لحاظ شود.

 

 

 

 

 اوقات شرعی
آب و هوا