طرح فاصله گذاری اجتماعی در روانسر آغاز شد


جلسه ستاد پیگیری و مقابله با کرونا برگزار شد

 

فرماندار شهرستان روانسر گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا همزمان با سراسر کشور در این شهرستان اجرایی شد تا بتوانیم بیماری را کنترل کنیم.

سعدی مصطفی زاده شامگاه پنجشنبه در جلسه ستاد پیگیری و مقابله با کرونا  افزود: این طرح با هدف کاهش تماس افراد، حذف تجمعات، کاهش ترددهای غیرضروری برای کنترل شیوع ویروس کرونا و  از هشتم فروردین‌ماه به مدت یک هفته اجرا می‌شود که در صورت تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اجرای طرح تمدید خواهد شد.

وی  با اشاره به اینکه همراهی مردم برای اجرای موفقیت آمیز این طرح بسیار مهم و ضروری است تصریح کرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی طرحی ملی، رسمی، قانونی و یک مطالبه عمومی برای شکست زنجیره انتقال و کنترل بیماری کرونا است.

فرماندار روانسربا بیان اینکه  طرح فاصله گذاری اجتماعی را با هدف به حداقل رساندن تماس‌های بین مردم و محدودیت در ترددهای بین شهری اجرای می شود ادامه داد: این طرح برای تأمین سلامت مردم و کاهش بیماران مبتلا به ویروس کرونا اجرا می‌شود تا هر چه سریع‌تر از این ویروس نجات پیدا کنیم و این مهم نیازمند همراهی و احساس مسئولیت شهروندان است.

مصطفی زاده تاکید کرد: از تاریخ اجرای این طرح کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرستان با شدت بیش‌تری انجام و از ورود افراد غیر بومی جلوگیری می‌شود. 

وی اظهار کرد: در حال حاضر دو مسیر اصلی وروردی به شهر روانسر از مسیرهای کامیاران و کوزران و دو مسیر فرعی روستایی منتهی به شهرستان مسدود و ترددها متوقف شده است.

فرماندار شهرستان روانسر گفت:  فروشگاه‌های زنجیره‌ای، نانوایی‌ها، داروخانه‌ها، جایگاه های سوخت  مراکز عرضه محصولات بهداشتی، مواد پروتئینی، مراکز توزیع مایحتاج  عمومی مردم، مراکز تعمیر خودرو و وسایل منزل در این ایام بدون تعطیلی به مردم خدمات ارائه می‌دهند و فقط اماکن مانند تفرجگاه ها ، باشگاه های ورزشی ، بوستانها، مراکز اقامتی و گردشگری و ... تعطیل خواهد بود.

مصطفی زاده افزود: در شرایط فعلی سلامت مردم اولویت اصلی مدیران شهرستان است و هیچ قصور و کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.اوقات شرعی
آب و هوا