فرماندار روانسر: بیش از 5 میلیارد ریال برای بخش آب و فاضلاب شهری روانسر مصوب شد


نشست بررسی مسائل و مشکلات بخش آب و فاضلاب شهری روانسر برگزار شد

فرماندار شهرستان روانسر گفت: از محل کمیته برنامه ریزی شهرستان پنج میلیارد و 500 میلیون ریال برای بخش آب و فاضلاب شهری روانسر مصوب شده است.

سعدی مصطفی زاده در نشست بررسی مسائل و مشکلات بخش آب و فاضلاب شهری روانسر افزود: این اعتبار برای اجرای چهار پروژه افزایش ظرفیت مخازن آب شهر شاهو، ساماندهی چشمه ها و تهیه و نصب مخزن محله قشلاق شاهو و اصلاح شبکه آب آشامیدنی شهرهای  روانسر و شاهو در نظر گرفته شده است.

وی شتاب بخشیدن به اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب در پایین سراب را خواستار شد و اضافه کرد: اجرای این پروژه و ساماندهی سراب یک دغدغه و مطالبه عمومی است .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه نیز گفت: طول شبکه فاضلاب روانسر62 کیلومتر است که تاکنون 47 کیلومتر آن جمع آوری شده است.

علیرضا تخت شاهی  با بیان اینکه شبکه جمع آوری فاضلاب روانسر 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد افزود: 15 کیلومتر از شبکه باقیمانده نیز با تامین اعتبارات در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.

وی از خرید و اختصاص یک دستگاه واترجت برای رفع انسدادها و شستشوی شبکه های آب و فاضلاب شهرهای روانسر و شاهو خبر داد و اضافه کرد: برای خرید این دستگاه 10 میلیارد ریال هزینه شده و تا پایان سالجاری تحویل شهرستان خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه ادامه داد: پیمانکار پروژه خط انتقال فاضلاب پایین دست سراب روانسر مشخص شده و تا پایان ماه جاری آغاز به کار خواهد کرد.

تخت شاهی اظهار کرد: با توجه به ثبت جهانی اورامانات و رویداد گردشگری 2020 در استان ،پروژه های آب و فاضلاب شهری در شهرستان روانسر به عنوان دروازه اورامانات با جدیت و حساسیت بیشتری اجرا می شود.

وی با بیان اینکه عملیات ساخت مخزن دو هزار متر مکعبی شهر شاهو نیز با 90 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است افزود: مشکل عمده بخش های آب و فاضلاب در شهر شاهو ، نبود ردیف و کد اعتباری است که برای اجرای این مهم ، طرح توجیهی و مطالعات نهایی آب و فاضلاب این شهر از منابع داخلی شرکت در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه گفت: از محل اعتبارات ماده 12 و تنش ، 18 میلیارد ریال برای آب و فاضلاب شهر شاهو در نظر گرفته شده و با توجه به وضعیت این شهر ؛ اعتباراتی را هم از محل منابع داخلی شرکت برای اصلاح شبکه های اصلی شهر اختصاص خواهیم داد.

تخت شاهی افزود تکمیل ایستگاه پمپاژ آب سراب به عنوان منبع دوم تامین آب در زمان اضطراری ، در دستور کار است.

شهرستان روانسر 9 هزار و 663 مشترک آب و 8 هزار و 972 مشترک فاضلاب دارداوقات شرعی
آب و هوا