فرماندار روانسر: تا پایان سال 99 همه روستاهای شهرستان از نعمت گازطبیعی برخودار می شوند


نشست بررسی مسائل و مشکلات گاز رسانی به روستاهای شهرستان روانسر برگزار شد

 

فرماندار فرماندار شهرستان روانسر گفت: :  با ادامه اجرای پروژه های گازرسانی ، امیدواریم تا پایان سال 99 همه روستاهای  شهرستان از نعمت گازطبیعی برخودار شوند.

سعدی مصطفی زاده در نشست بررسی مسائل و مشکلات گاز رسانی به روستاهای شهرستان روانسر افزود: با توجه به سردسیری بودن منطقه ، جمعیت بالای این روستاها و کمبود سوخت مایع و اینکه  توپوگرافی وشرایط جغرافیایی روستاهای این شهرستان سخت و کوهستانی نیست تاخیر در اجرای پروژهای گازرسانی شهرستان موجب نارضایتی شده و باید این روند شتاب بیشتری بگیرد.

وی با بیان اینکه اهالی روستاهای شهرستان برای به سرانجام رسیدن این پروژه ها همراهی لازم را خواهند داشت اضافه کرد: گازرسانی به تمام روستاهای شهرستان  از اولویت های فرمانداری است و برای تسهیل در گازرسانی روستاهای باقیمانده تلاش خود را بکارخواهیم بست  تا مردم این مناطق در کمترین زمان ممکن از نعمت گاز برخوردار شوند.

فرماندار روانسراظهار کرد: علیرغم محدودیت های اعتباری ،دولت تدبیر و امید در راستای عمران و آبادانی روستاها خدماتی انجام داده که بستر ساز توسعه و پیشرفت است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه نیز گفت: در حال حاضر عملیات گازرسانی به 670 روستای استان کرمانشاه با پیشرفت فیزیکی 30 تا 95 درصد در حال اجرا است.

سیروس شهبازی افزود: هم اکنون عملیات گازرسانی به 61 روستای شهرستان روانسر با اعتبار بیش از 400 میلیارد ریال در حال اجرا است.

وی ادامه داد: گازرسانی به روستاهای شهرستان روانسر در قالب سه پروژه در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ادامه داد: 53 روستای شهرستان روانسر از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و با گازرسانی به 61 روستای دیگر(معادل53 درصد) ، 98 درصد روستاهای شهرستان به شبکه سراسری گاز متصل خواهند شد .

شهبازی با بیان اینکه اولویت دولت و وزارت نفت گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار است اضافه کرد: شهرستان روانسر 87 روستای بالای 20 خانوار دارد که گازرسانی به این روستاها در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 45 درصد خانوارهای روستایی و 100 درصد خانوارهای شهری شهرستان روانسر از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

مدیر عامل شرکت گاز استان  نوسانات بازار ، کمبود مصالح و تجهیزات ، عدم تمایل پیمانکاران برای شرکت در مناقصه ها و ناتوانی پیمانکاران را از جمله علت های تاخیر در اجرای پروژه های گازرسانی عنوان کرد.اوقات شرعی
آب و هوا