فرماندار روانسر: جهش تولید نیازمند سرمایه گذاری های جدید است


اولین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان روانسربرگزار شد

فرماندار شهرستان روانسر گفت: یکی از راه های موثر تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری ((جهش تولید)) نامگذاری شده تقویت و حمایت از واحدهای تولیدی موجود و ایجاد سرمایه گذاری های جدید است.

سعدی مصطفی زاده در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان روانسر افزود: برای ایجاد سرمایه گذاری جدید تغییر نگرش ها و حذف بروکراسی های پرپیچ و خم اداری ضرورت دارد .

وی ایجاد اشتغال پایدار را از اولویت های اصلی و اساسی مسوولان کشور دانست و تضریح کرد: این مهم نیز مطالبه اصلی مردم شهرستان است و باید دغدغه مدیران باشد.

فرماندار روانسر یادآور شد: طرح‌های اشتغالزا برای به نتیجه رسیدن نیازمند پیگیری همه جانبه از سوی مدیران است.

مصطفی زاده وی با اشاره به اینکه در بخش پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری تاکنون صاحبان 115 طرح با بانک های عامل انعقاد قرارداد را انجام داده اند ادامه داد: تاکنون تسهیلات112 طرح به مبلغ ۱۳6 میلیارد ریال پرداخت  و 200 فرصت شغلی جدید فراهم شده است.

وی اضافه کرد: در بخش تسهیلات اشتغالزایی مناطق زلزله زده نیز صاحبان 85 طرح تسهیلات اشتغالزایی خود را به میزان 387 میلیارد ریال دریافت کرده اند و زمینه اشتغال 186 نفر فراهم شده است.

مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان روانسر نیز با بیان اینکه سهم شهرستان روانسر در طرح یارانه دستمزد ۱۹ نفر است، تصریح کرد: در اجرای این طرح تاکنون تعداد 38 قرارداد میان کارفرما و شغل اولی های این شهرستان منعقد شده است.

رسول جوانرودی ادامه داد: طرح یارانه دستمزد به این صورت است که دولت به صورت ماهانه مبلغی ار بابت بخشی از دستمزد نیروی کار، به عنوان یارانه، به کارفرما پرداخت می‌کند و هدف آن ایجاد فرصت اشتغال برای دانش آموخته گان دانشگاهی و ارتقاء سطح سرمایه انسانی کارگاه‌های فعال بخش خصوصی و تعاونی است.اوقات شرعی
آب و هوا