فرماندار روانسر: راهکار اصلی کاهش آسیب های اجتماعی افزایش سطح سواد و دانش است


شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان روانسر تشکیل جلسه شد

 

فرماندار شهرستان روانسر در شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان روانسر  گفت: سوادآموزی موضوعی جامع است که می تواند در همه عرصه ها نقش آفرین باشد.

سعدی مصطفی زاده با بیان اینکه راهکار اصلی کاهش آسیب های اجتماعی افزایش سطح سواد و دانش است افزود: سوادآموزی یک حرکت فرهنگی و اجتماعی است که می تواند در توسعه فرهنگی تاثیر گذار باشد و برای تحقق این مهم باید از همه ظرفیت ها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: اقدامات خوبی در سطح شهرستان صورت گرفته و آموزش افراد بیسواد باید همچنان دغدغه ما باشد.

فرماندار روانسر همکاری و هم افزایی بیشتر ادارات برای انسداد بیسوادی را خواستار شد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان روانسر گفت:  بر اساس حجم ابلاغی سهمیه روانسری برای آموزش بیسوادان 295 نفر است که با تلاش های صورت گرفته 318 نفر شناسایی و تحت پوشش سواد آموزی این شهرستان هستند.

کامران حسین زاده ، تعداد سواد آموزان را 169 نفر شهری و 139 نفر روستایی اعلام کرد و افزود: 148 نفر در دوره سواد اموزی ،70 نفر در دوره انتقال و 100 نفر در دوره تحکیم سواد در این کلاس ها شرکت می کنند.

وی ادامه داد: در  سال تحصیلی جاری 32 کلاس در مناطق شهری و 40 کلاس در مناطق روستایی برگزار می شود.

مدیر آموزش و پرورش روانسر اظهار کرد: تعداد 40 آموزش دهنده در راستای برگزاری کلاس های سوادآموزی  در این شهرستان همکاری دارند

حسین زاده با بیان اینکه میانگین درصد قبولی سواد آموزان این شهرستان در سال گذشته بیش از 88 درصد بوده یادآور شد: در سال تحصیلی گذشته 335 نفر در کلاس های سوادآموزی شرکت کردند که در پایان 299 نفر قبول شدند .

در پایان این نشست از تلاش های نهادهای شبکه بهداشت و درمان و کمیته امداد حضرت امام (ره) شهرستان روانسر به پاس همراهی با برنامه های نهضت سواد آموزی قدردانی شداوقات شرعی
آب و هوا