فرماندار روانسر: روحانیون سرمایه های نظام هستند


آیین معارفه امام جمعه جدید روانسر برگزار شد

فرماندار شهرستان روانسر گفت: روحانیون و علمای دینی ستون ها و سرمایه های نظام هستند که باید حفظ شوند.

سعدی مصطفی زاده در آیین معارفه امام جمعه جدید روانسر با بیان اینکه تقویت مدیران در گرو ارتباط تنگاتنگ با روحانیون است.افزود: هم افزایی و ارتباط صمیمانه با روحانیون می تواند در امنیت و توسعه پایدار تاثیر گذار باشد.

وی تصریح کرد: با عنایت به شرایط حساس کنونی و تلاطمات نظام بین المللی ، مسئله وحدت بسیار مهم است و حفظ وحدت از ایجاد آن بسیار مهمتر است .

فرماندار روانسر ادامه داد: برای انسجام ، امنیت و وحدت جامعه به همراهی و همفکری بیشتر روحانیون نیاز داریم.

فرماندار روانسر با تجلیل از خدمات و تلاش های 35 ساله ماموستا ملا عبدالله غفوری امام جمعه فقید روانسر اضافه کرد: ماموستا غفوری شخصیتی مردمی بود که توجه به مشکلات مردم و تسهیل در امور آنها همواره از دغدغه های ایشان بود.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت: دشمنان دنیای اسلام را مورد هدف قرار داده و برای تضعیف اسلام و مسلمانان به دنبال آشوب و تفرقه هستند.

ماموستا ملا محمد محمدی در افزود: علما و روحانیون باید با بصیرت و آگاهی این موضوع را بیشتر تبیین کنند.

وی تصریح کرد: امنیت در ایران اسلامی برقرار است و مردم مسئولین ایجاد کننده آن هستند لذا همه باید پاسدار آن باشیم.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه ادامه داد: روحانیون برای موفقیت در خدمت به نظام و مردم   ، باید وحدت و هم افزایی خود را بیشتر نمایند.

ماموستا محمدی با تجلیل از خدمات ماموستا ملا عبدالله غفوری امام جمعه فقید روانسر اضافه کرد: مردمداری ، دفاع از نظام و تلاش برای رفاه و امنیت مردم از خصوصیات بارز وی بود و وجود ایشان برای منطقه مایه خیر و برکت بودند.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان  کرمانشاه گفت: اسلام خار چشم دشمنان شده و برای بالنده شدن نیازمند وحدت بیشتر است.

حجت الاسلام حجت اله فاضلی افزود: امنیت ، وحدت و برادری نعمت های ارزشمندی هستند که باید همواره پاسدار آن باشیم.

وی تصریح کرد: دشمن برای اخوت و برادری مذاهب نقشه ها و توطئه های زیادی در نظر گرفته که در این راستا هوشیاری و بیداری بسیار ضروری است.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه کرمانشاه ادامه داد: ایران اسلامی پرچمدار پرافتخار وحدت و تقریب بین مذاهب است ومنادی این وحدت امام و رهبری هستند .

حجت الاسلام فاضلی با بیان اینکه وحدت خار چشم آمریکا  ،اسرائیل و انگلیس است اضافه کرد: برجسته کردن تعصبات مذهبی نشات گرفته از استکبار است و امروز وهابیت و سلفی پیاده نظام استکبار شده ا ند.

وی با تاکید بر اینکه همه آحاد جامعه باید برای وحدت تلاش کنند و در پیشرفت تمدن اسلامی ایرانی سهیم باشند افزود: دشمنان، جامعه اسلامی را به شرک متهم می کنند و سعی دارند از این راه به اسلام ضربه بزنند.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه کرمانشاه اظهار کرد: بصیرت امروزی ضروری تر از بصیرت های اوایل انقلاب است چرا که توطئه دشمنان پیچیده تر شده است.

در پایان این مراسم ماموستا سید«محمد محمدی» به عنوان امام جمعه جدید روانسر معرفی شد.

ماموستا محمدی موسس و مدیر مدرسه علوم دینی مولوی تایجوزی است که ۱۶ سال از تاسیس آن می گذرد و تاکنون ۵۰ طلبه از این مدرسه دانش آموخته شده و هم اکنون ۲۵ طلبه به صورت شبانه روزی در این مدرسه مشغول فراگیری علوم دینی و قرآنی هستند.

ماموستا محمدی حدود ۷۰ مقاله را تالیف و به عنوان یکی از علمای اهل سنت در ۱۵ کنفرانس داخلی و خارجی شرکت کرده است.

پیش از این ماموستا ملا عبدالله غفوری از دی ماه ۶۳ تا ۳۰ آذر ماه ۹۸ به مدت ۳۵ سال امام جمعه روانسر بود که بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت.اوقات شرعی
آب و هوا