فرماندار روانسر: روند گازرسانی به روستاهای شهرستان باید شتاب بیشتری بگیرد


بازدید فرماندار روانسر از پروژه گازرسانی به روستاهای این شهرستان

 

فرماندار شهرستان روانسر در بازدید از پروژه گازرسانی به روستاهای این شهرستان ( پکیج بیاشوش) گفت: این شهرستان یکی از مناطق سردسیر استان است و این موضوع شتاب بخشیدن در گازرسانی را دوچندان می‌کند.

سعدی مصطفی زاده افزود: با توجه به سردسیری بودن منطقه ، جمعیت بالای این روستاها و کمبود سوخت مایع و اینکه  توپوگرافی وشرایط جغرافیایی روستاهای این شهرستان سخت و کوهستانی نیست تاخیر در اجرای پروژهای گازرسانی شهرستان موجب نارضایتی شده و باید این روند شتاب بیشتری بگیرد.

وی با بیان اینکه اهالی روستاهای شهرستان برای به سرانجام رسیدن این پروژه ها همراهی لازم را خواهند داشت اضافه کرد: گازرسانی به تمام روستاهای شهرستان  از اولویت های فرمانداری است و برای تسهیل در گازرسانی روستاهای باقیمانده تلاش خود را بکارخواهیم بست  تا مردم این مناطق در کمترین زمان ممکن از نعمت گاز برخوردار شوند.

فرماندار روانسراظهار کرد: تسریع در عملیات گازرسانی به مناطق روستایی این شهرستان به ویژه در دهستان بدر جزو مطالبات مردمی است .

وی گفت: علیرغم محدودیت های اعتباری ،دولت تدبیر و امید در راستای عمران و آبادانی روستاها خدماتی انجام داده که بستر ساز توسعه و پیشرفت است.

مدیر پروژه های گازرسانی منطقه اورامانات گفت: عملیات گازرسانی به 9 روستای شهرستان روانسر و یک روستای بخش مرکزی شهرستان جوانرود با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

محسن خدادای افزود: با اجرای این طرح 626 خانوار روستاهای ده لیلی ، بنچله ، مرادآباد ، بناوچ ،کانی خضران ،زیرجوبی ، بدرآباد، باعزیز در شهرستان روانسر و 300 خانوار روستای بیاشوش در شهرستان جوانرود از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح در مجموع 127 میلیارد ریال از منابع داخلی شرکت گاز اختصاص یافته که 42 میلیارد و 300 میلیون ریال آن برای اجرای شبکه و 85 میلیارد ریال نیز برای مصالح و تجهیزات در نظر گرفته شده است.

مدیر پروژه های گازرسانی منطقه اورامانات اضافه کرد: برای گازرسانی به این روستاها ،  42 کیلومتر خط انتقال اجرا و سه ایستگاه نیز احداث می شود .

وی اظهار کرد: بر اساس طراحی اولیه پیش بینی می شود 640 علمک در این روستاها نصب شود.اوقات شرعی
آب و هوا