فرماندار روانسر: فرهنگ مهارت آموزی در جامعه نهادینه شود


جلسه شورای مهارت شهرستان روانسر برگزار شد

 

فرماندار شهرستان روانسر با بیان اینکه ترویج فرهنگ مهارت آموزی در جامعه می تواند بخشی از فرهنگ اشتباه پشت میزنشینی را بهبود ببخشد گفت: فرهنگ مهارت آموزی برای کسب و کار و توسعه اشتغالزایی در جامعه نهادینه شود و همه ما در این بخش باید تلاش کنیم.

سعدی مصطفی زاده در جلسه شورای مهارت این شهرستان افزود: باید سطح آگاهی مردم در خصوص مهارت آموزی  افزایش پیدا کند  و جوانان به سمت کارگاه های مهارت آموزی سوق داده شوند و تنها به فکر اشتغال دولتی نباشند.

وی تصریح کرد: در راستای مهارت آموزی در شهرستان نیازسنجی کنیم و به واسطه آموزش های  درست ، افراد لایق و آموزش دیده را  وارد بازار کار کرد.

فرماندار روانسر ادامه داد: امروز یکی از دغدغه مهم جامعه ایجاد اشتغال پایدار در کشور بوده و برای رسیدن به این هدف مهم توسعه آموزش های فنی و حرفه ای راهکاری مناسب است

مصطفی زاده تاکید کرد: گسترش هر چه بیشتر آموزش های فنی و حرفه ای  در سطح شهرستان باید در  اولویت و دستور کار باشد.

مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان روانسر گفت: تعهد سالیانه ارائه آموزش های فنی و حرفه ای در این شهرستان 120 هزار نفر ساعت است که تاکنون 102 هزار نفر ساعت آن انجام شده است.

حسن محمدی افزود: بر اساس تفاهم نامه هایی که با نهادهای کمیته امداد، بهزیستی ، آموزش و پرورش و نیروهای مسلح منعقد شده تا کنون 180 نفر از جامعه هدف در قالب 43 هزار نفر ساعت،  آموزش های مهارتی را فرا گرفته اند.

وی تصریح کرد: برای 100 نفر از کارآموزان این مرکز دوره ویژه فن ورزی شبکه هوایی و ایمنی شبکه برگزار شده که همه این افراد جذب بازار کار شده اند.

مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای روانسر با بیان اینکه چهار کارگاه آموزشی برق ، کشاورزی ، جوشکاری و خیاطی در این مرکز فعال است یادآور شد: در حال حاضر 20 حرفه آموزشی در مرکز فنی و حرفه ای روانسر آموزش داده می شود.اوقات شرعی
آب و هوا