فرماندار روانسر: مبارزه با ناهنجاری های اجتماعی در اولویت برنامه های مدارس باشد


ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان روانسر برگزار شد

فرماندار روانسر در ششمین نشست شورای آموزش و پرورش این شهرستان  گفت: کنترل آسیب های اجتماعی را از مدارس شروع کنیم و مبارزه با ناهنجاری های اجتماعی در اولویت برنامه های مدارس باشد.

سعدی مصطفی زاده افزود: برای موفقیت هر چه بیشتر دانش آموزان باید در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه  برنامه ریزی های درست و اصولی پیاده شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش اساس توسعه و پیشرفت است اضافه کرد: تاثیرگذار ترین نهاد در جامعه آموزش و پرورش است و معلم و فرهنگیان بیشترین نقش را دارند.

امام جمعه روانسر گفت: اعتلای دوباره جایگاه علمی این شهرستان نیازمند جهش و حرکتی پویا و هدفمند است.

ماموستا ملا سید محمد محمدی افزود: روانسر دارای پیشینه بسیار درخشانی در  تولید علم و دانش است و دغدغه همه متولیان باید اعتلای جایگاه علمی این شهرستان و تربیت نسلی ممتاز و برجسته باشد.

وی تصریح کرد: دانش آموزان برای ترقی نیازمند علم به روز هستند و در این راستا هوشمند سازی مدارس در دستور کار قرار بگیرد.

امام جمعه روانسر اظهار کرد: نهاد آموزش و پرورش در همه جوامع هدایتگر است و پیشرفت هر کشور و ملتی در گرو توجه به این نهاد است.

ماموستا محمدی ادامه داد: هر ملتی که اهل علم را تکریم کند مسیر پیشرفت را به خوبی طی می کند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان روانسر نیز گفت: بر اساس تفاهم نامه این اداره با مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان 108 نفر از دانش آموزان پایه نهم دبیرستان های ام المومنین و حضرت زهرا(س) مهارت های هفت گانه ACDL  را فرا می گیرند.

کامران حسین زاده افزود: 100 سرویس دانش آموزان مدارس در این شهرستان ساماندهی شده و بر اساس دستورالعمل ارسالی از سوی وزارت کشور  جهت دریافت سهمیه سوخت به شهردرای روانسر معرفی شده اند.

وی یادآور شد: با آغاز فصل سرما در این شهرستان ، تاکنون 73 هزار لیتر نفت سفید و نفت گاز میان مدارس این شهرستان توزیع شده است .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان روانسر اضافه کرد: تاکنون 115 کلاس درس در این شهرستان با همکاری انجمن اولیا و مربیان ، خیرین و اداره کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس هوشمند سازی شده است.

در سال تحصیلی جاری ۹ هزار دانش آموز روانسری در ۱۵۱ واحد آموزشی و ۴۵۲ کلاس درس مشغول به تحصیل هستند.

 

 

 

 اوقات شرعی
آب و هوا