فرماندار روانسر: مشارکت مردم منطقه اورامانات در حراست از منابع طبیعی ستودنی است


پایگاه دوم اطفای حریق منطقه زاگرس در مجموعه تفریحی توریستی غار قوری قلعه برگزار شد

 

فرماندار شهرستان روانسر در آیین افتتاح پایگاه دوم اطفای حریق منطقه زاگرس در مجموعه تفریحی توریستی غار قوری قلعه شهرستان روانسر گفت: مشارکت مردم منطقه اورامانات در حفاظت و حراست از منابع طبیعی ستودنی است.

سعدی مصطفی زاده افزود: حفظ منابع طبیعی منطقه نتایج بسیار مطلوبی را به دنبال دارد و می تواند به توسعه گردشگری نیز کمک کند.

وی اظهار داشت: در راستای حفاظت و صیانت از منابع طبیعی باید همه توان و ظرفیت ها را بکار گیریم و تجهیزات و امکانات لازم باید در اختیار منابع طبیعی و محیط زیست باید قرار بگیرد.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شوای اسلامی نیز گفت: ایجاد پایگاه اطفای حریق در منطقه اورامانات کمترین کاری است که می توان برای حفاظت از جنگل ها و عرصه های منابع طبیعی انجام داد.
آرش لهونی اضافه کرد: ایجاد یک پایگاه دائمی اطفاء حریق در منطقه اورامانات ضروری است و هر ساله در فصل آتش‌سوزی‌ها، نیروهای آموزش دیده‌ای را در این پایگاه مستقر شود تا در موقع اضطراری و کمترین زمان ممکن وارد عمل شوند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کرمانشاه گفت: سالیانه ۲۷۰ هزار تن علوفه به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان از عرصه‌ های منابع طبیعی این استان توسط دامداران برداشت می‌شود.

انشاالله کولانی افزود: در سطح استان کرمانشاه ۶۱ هزار دامدار وابسته به مرتع داریم.

وی ادامه داد: برای صیانت از عرصه های منابع طبیعی به ویژه در مقابله با آتش سوزی ها، ٨۰ نفر نیروی انسانی در شهرستان های پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی جذب شده اند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه اضافه کرد: شهرستان های منطقه اورامانات ۳۶۰ هزار هکتار منابع طبیعی دارد که ۱٨۰ هزار هکتار آن جنگل و مابقی آن مرتع است.

پایگاه دوم اطفای حریق منطقه زاگرس برای اطفاء حریق ۳۶۰ هزار هکتار از جنگل ها و مراتع شهرستان های پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی راه‌اندازی شده و ۲ تیم پنج نفره آن را پشتیبانی می کنند.

کاهش خسارت های ناشی از آتش سوزی مراتع و جنگل ها و تسریع در عملیات امدادی و اطفای حریق از اهداف اصلی راه اندازی این پایگاه است که برای خرید تجهیزات آن بیش از ۲۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

 اوقات شرعی
آب و هوا