فرماندار روانسر: پدافند غیرعامل در لایه های مختلف جامعه نهادینه شود


زنگ پدافند غیرعامل در مدرسه ام المومنین (س) شهر روانسر نواخته شد

 

فرماندار شهرستان روانسر گفت: ما باید طوری برنامه ریزی کنیم که پدافند غیرعامل را در زندگی و لایه های مختلف جامعه نهادینه کنیم.

سعدی مصطفی زاده در آیین نواختن زنگ پدافند غیرعامل که در مدرسه ام المومنین (س) شهر روانسر برگزار شد افزود: دانستن اصول پدافند غیرعامل بسیار مهم و ضروری است چرا که با رعایت این اصل مهم تهدیدات احتمالی دشمنان و خسارتهای ناشی از بلایای طبیعی کاهش می یابد.

وی تصریح کرد: پدافند غیر عامل معطوف به یک حوزه خاص نمی شود بلکه درهمه حوزه های امنیتی ، عمرانی ، اقتصادی، فرهنگی، بهداشت، کشاورزی و .... گسترده شده  است و باید در برابر تهدیدات و کاهش خطرات آمادگی لازم را داشته باشیم.

فرماندار روانسر با بیان اینکه یک لحظه غفلت می تواند خسارات جبران ناپذیری را تحمیل کند ادامه داد: مدیران باید برای تمامی تهدیدات و مواردی که می تواند سلامت و امنیت یک جامعه را با تهدید مواجه کند، برنامه ریزی و پیش بینی لازم را انجام دهند.

مصطفی زاده آموزش پدافند غیرعامل برای دانش آموزان و اولیای آن ها  را ضروری خواند و اضافه کرد: با دانش و آگاهي مي‌توان از آسيب‌هاي مختلف جلوگيري كرد يا از میزان آن را کاهش داد  و معلمان و مديران در ارتقاي آگاهي دانش آموزان در زمينه آموزش پدافند غيرعامل نقش مهمي دارند.

هشتم آبان ۱۳۸۲ سال‌روز فرمان رهبرمعظم انقلاب در ارتباط با تشکیل پدافند غیرعامل در کشور است و در تقویم جمهوری اسلامی هشتم تا ۱۴ آبان هفته پدافندغیرعامل نام‌گذاری شده است و شعار امسال این هفته «پدافند غیرعامل، مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید» تعیین شده است.

 

 اوقات شرعی
آب و هوا