فرماندار روانسر: پرداخت زکات منجر به محرومیت زدایی خواهد شد


نشست شورای زکات شهرستان روانسر برگزار شد

فرماندار شهرستان روانسر در نشست شورای زکات این شهرستان گفت:پرداخت زکات منجر به محرومیت زدایی خواهد شد و سپس موجب توسعه یافتگی می شود.

سعدی مصطفی زاده افزود: توزیع عادلانه زکات ما را در رسیدن به این هدف مهم بیشتر یاری خواهد کرد.

وی اعتماد سازی و فرهنگ سازی  را از ارکان جمع آوری بهتر و بیشتر زکات دانست و اضافه کرد: فرهنگ سازی و تبیین اهمیت پرداخت زکات باید در دستور کار این شورا باشد.

امام جمعه روانسر نیز گفت: زکات یکی از ارکان و فرایض اسلام است و در آیات قران کریم بسیار بر آن تاکید شده است.  

ماموستا سید محمد محمدی افزود: پرداخت زکات قلعه ای مستحکم برای جان و مال انسان است و ایمان و مال زکات دهنده را منزه می کند.

وی ادامه داد:  پرداخت زکات وحدت و همدلی را در جامعه پررنگ می کند و همه باید مبلغ زکات باشیم.

امام جمعه روانسر اظهار کرد: تقسیم و توزیع عادلانه زکات بر اساس شریعت اسلام و اولویت بندی از اهمیت ویژه ای برخودردار است.

مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) و دبیر شورای زکات روانسر گفت: 14 میلیارد ریال زکات از ابتدای سالجاری تاکنون در این شهرستان جمع آوری شد.

ناصر مرادی پویانی روز چهارشنبه افزود: 10 میلیارد و 517 میلیون ریال از این زکات جمع آوری شده برای امور محرومین و نیازمندان از جمله کمک معیشت، کمک هزینه تحصیلی و درمانی، تهیه جهیزیه و مرمت و بازسازی مسکن روستایی هزینه شده است.

وی تصریح کرد: سه میلیارد و 500 میلیون ریال نیز برای ساخت ، تعمیر و مرمت مساجد و خانه های عالم در روستاهای زین چقا، خرم آباد علیا و نهرابی، مرادآباد و کلاه کبود در نظر گرفته شده است.

دبیر شورای زکات روانسر با بیان اینکه ۷۰۰ کیسه غلات در ۶۳ روستای این شهرستان توزیع شد، ادامه داد: ۲۲۹ کیسه گندم و جو به عنوان زکات از کشاورزان جمع آوری شد.

مرادی پویانی اضافه کرد: از ۱۳۲ روستای این شهرستان، ۱۱۵ روستا مشمول پرداخت زکات می باشند که 78 روستا پرداخت کننده زکات هستند.

وی افزود: ۱۴۰ نفر به عنوان عامل زکات و ۶ مبلغ روحانی با شورای زکات همکاری دارند.

 اوقات شرعی
آب و هوا