فرماندار روانسر : پیشگیری از وقوع جرم وظیفه ای همگانی است


جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان روانسر برگزار شد

 

فرماندار شهرستان روانسر در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم این شهرستان گفت: پیشگیری از وقوع جرم وظیفه ای همگانی است و این مهم باید از خانواده ها شروع شود.

سعدی مصطفی زاده افزود: همه ظرفیت ها را بکار گیریم که اقدامات پیشگیرانه و اقدامات فرهنگی اولویت مدیران باشد و نسبت به این موضوع ها حساسیت بیشتری داشته باشند.

وی تصریح کرد: در هر جامعه ای آسیب های اجتماعی بالاتر باشد امنیت اجتماعی پایین تر خواهد بود و اگر آسیب های اجتماعی را مدیریت نکنیم هزینه های پیشگیری نیز بیشتر خواهد شد.

فرماندار روانسر اظهار کرد: آموزش و اطلاع رسانی دو رکن اصلی در پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی هستند.

مصطفی زاده گفت: در راستای پیشگیری از وقوع جرم اقدامات خوبی از سوی نهادهای متولی در شهرستان انجام شده اما نیازمند همت بیشتر است.

رئیس دادگستری شهرستان روانسر نیز گفت: حفاظت از اموال عمومی و امکانات دولتی وظیفه تمامی مدیران و نهادهای این شهرستان است.

فرهاد علیخانی افزود:در جامعه اجتماعی و مدنی ارتکاب جرم و انحراف قابل پیش بینی است و پیشگیری از وقوع جرم یک ضرورت است.

وی ادامه داد: پیشگیری از سرقت از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که امنیت و آرامش مردم به خطر می افتد .

رئیس دادگستری روانسر اضافه کرد: سرقت تجهیزات و اموال دولتی علاوه بر خسارت مادی و منافع عمومی جامعه ، اثرات منفی فراوانی دارد و موجب اختلال در خدمات رسانی خواهد شد.

علیخانی افزود: طراحی غلط محیط استقرار تجهیزات ،نبود امکانات پیشگیرانه کارآمد ، نبود روشنایی و عدم اهتمام دستگاه ها در محافظت از اموال عمومی و دولتی زمینه سرقت اموال عمومی را فراهم می کند.

وی بر استفاده از سیستم های نظارتی و ایجاد مانع برای جلوگیری از دسترسی آسان تاکید و اظهار کرد: پایش تصویری و ایجاد گشت های مشترک از دیگر اقدامات بازدارنده برای پیشگیری از وقوع تجهیزات و اموال دولتی است.

رئیس دادسگتری شهرستان روانسر گفت: تجهیزات مخابراتی ، کابل برق و دریچه منهول فاضلاب بیشترین اموال و تجهیزات دولتی هستند که در این شهرستان مورد سرقت قرار گرفته است.

فرهاد علیخانی ادامه داد: شهرداری ها و دهیاری ها بر ساخت و سازها نظارت جدی داشته باشند چرا که این روند در حال افزایش است و تبعات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

علیخانی بیان کرد: با توجه به مشکل زیرساختی در محورهای مواصلاتی شهرستان آمار تصادفات در این شهرستان افزایش پیدا کرده و شانه سازی جاده ها و نصب دوربین کنترل سرعت و ثبت تخلفات ضروری به نظر می رسد.اوقات شرعی
آب و هوا