مقابله با شیوع ویروس کرونا اولویت کاری مسئولان شهرستان روانسر است


فرماندار شهرستان روانسر گفت: در حال حاضر مقابله با شیوع ویروس کرونا و ایجاد آرامش مهمترین اولویت کاری مدیران و مسوولان این شهرستان است.

 

 

سعدی مصطفی زاده  با بیان اینکه تا این لحظه هیچ مورد تایید شده ای از ابتلا به کرونا در روانسر مشاهده نشده افزود: برای تایید ابتلا به این ویروس آزمایش های دقیقی انجام می شود و نمونه ها به بیمارستان گلستان در کرمانشاه  فرستاده می شوند که خوشبختانه تا به این لحظه همه نتایج آزمایشات منفی گزارش شده است.

وی تصریح کرد: مکانی مناسب و ایزوله برای بیماران مشکوک به کرونا در شهر روانسر در نظر گرفته شده و ضمن اختصاص یک دستگاه آمبولانس ایزوله ، یکی از پزشکان با تجربه شهرستان نیز به عنوان پزشک این بیماری فعالیت می کند.

فرماندار روانسر ادامه داد: کار ضد عفونی و گندزدایی معابر واماکن عمومی شهر توسط شهرداری و با همت خیرین و فعالان مدنی شهر به صورت مستمر و مداوم انجام می شود و این همدلی و همراهی خیرین موجب خواهد شد مسوولین با دلگرمی بیشتری وظیفه خدمات رسانی را انجام دهند .

مصطفی زاده از ضدعفونی و گندزدایی مدارس این شهرستان با همکاری اولیا و عوامل اجرایی مدارس خبر داد و اضافه کرد: به منظور مقابله با ویروس کرونا ، با همکاری مجموعه قضایی ، انتظامی و بهداشت و درمان 16 واحد عرضه قلیان در سطح شهرستان پلمپ شده است.

وی اظهار کرد:در روزهای اخیر با تلاش مدیران و کارکنان پرتلاش شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مسئولان، پزشکان، پرستاران و کادر درمانی درمانگاه روانسر به عنوان رزمندگان خط مقدم مبارزه با این ویروس، شرایط خوبی در شهرستان پشت سر گذاشته‌ایم و از مردم شهرستان این انتظار را داریم که همچنان با رعایت نکات بهداشتی ما را یاری دهند تا ویروس کرونا را در این شهرستان شکست دهیم.

فرماندار شهرستان روانسر گفت: همشهریان در صورت ضرورت رفتن به معابر و اماکن عمومی ، به رعایت ۱۰۰ درصدی موارد ایمنی و بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و شبکه بهداشت و درمان شهرستان توجه داشته باشند.

سعدی مصطفی زاده با اشاره به کمبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده در داروخانه ها، افزود: متاسفانه کمبودها کشوری بوده و عرضه و تقاضا به هم خورده است؛ اما با تلاش های صورت گرفته و افزایش تولید در روزهای آینده بسیاری از کمبود ها جبران خواهد شد.

وی به نقش مثبت رسانه ها در بالا بردن سطح آرامش جامعه اشاره کرد و گفت: دریافت اخبار موثق از منابع معتبر مهم است و شهروندان اخبار هشداری و آموزشی را فقط از کانال اطلاع رسانی موثق و معتبر پیگیری کنند.

 

 

 اوقات شرعی
آب و هوا