پیام فرماندار روانسر به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله


فرماندار روانسر به مناسبت پنجم دی ماه روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی و سالگرد وقوع زلزله بم پیامی را صادر کرد

 

پنجم دی ماه روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی و یاد و خاطره جانباختگان زلزله بم را گرامی می داریم. زلزله ای که بعد از آن همه پای کار آمدند و امروز ما قدردان زحمت عزیزانی هستیم که کمک کردند و به وضعیت بم رسیدگی شد.

هر چند که این زلزله به عنوان یکی از مهیب ترین زلزله های تاریخ ایران و جهان خاطرات تلخ و ناگوار فراوانی به همراه داشته که آثار روحی و روانی آن کماکان در بین جامعه ایران و بخصوص مردم بم مانده است، اما این زلزله درسهای فراوانی را با خود به همراه داشته و تجارب ارزشمندی به همگان داده است.

با توجه به اینکه کشور ما کشوری زلزله‌خیز است و می‌تواند خسارت‌ها و تلفات زیادی را به همراه داشته باشد، و فعلاً زلزله را نمی‌توان پیش بینی کرد، ولی می‌توان با افزایش ایمنی تأسیسات و زیرساخت‌ها، مقاوم‌سازی ساختمان‌ها، بازسازی و نوسازی اماکن، رعایت اصول ایمنی و استاندارد سازی درساخت وسازها و نیز آمادگی و انجام اقدامات پیشگیرانه مناسب و در کل تقویت فرهنگ همزیستی با زلزله، اثرات آن را کاهش داد.

پیشگیری یک ضرورت اجتناب ناپذیر و کار مشترک دولت و مردم است و نیاز به ایجاد یک فرهنگ غنی و یک باور قلبی در بین آحاد جامعه است. 

اهمیت نقش آموزش در مدیریت بحران‌ها در سطح جامعه بسیار مهم است و می توان با کمک آموزش نه تنها ، میزان خسارت و تلفات ناشی از بحران پیشگیری کرد، بلکه می توان در مواردی هم از وقوع بسیاری  ازحوادث جلوگیری کرد.

 

 اوقات شرعی
آب و هوا