60 درصد روانسری ها از ماسک استفاده می کنند


نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان روانسر برگزار شد

60 درصد روانسری ها از ماسک استفاده می کنند

فرماندار شهرستان روانسر گفت: بر اساس نمونه گیری های انجام گرفته 60 درصد مردم این شهرستان از ماسک استفاده می کنند.

سعدی مصطفی زاده درنشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان روانسر افزود:  براساس دستور استاندار کرمانشاه  در جلسه اخیر ستاد مبارزه با کرونا، محدودیت های جدید در مقابله با این بیماری در این شهرستان اعمال شده است .

وی تصریح کرد: این محدودیت ها برای دانشگاه ها، آموزشگاه های فنی و حرفه ای، زبانسراها، آموزشگاه ها، کتابخانه ها، استخرهای سرپوشیده، آرایشگاه های زنانه، سالن های زیبایی، مساجد،  قهوه خانه، کلیه فعالیت های ورزشی و اماکن اقامتی لحاظ خواهد شد.

فرماندار روانسر گفت: اجرای محدودیت ها و مصوبات  ستاد کرونا نیازمند همبستگی همه لایه های جامعه است و امیدواریم مردم با سهل انگاری در خصوص این بیماری جان عزیزان خود را در معرض خطر قرار ندهند.

مصطفی زاده با بیان اینکه افزایش آمار مبتلایان در این شهرستان زنگ خطری برای سلامت شهروندان برشمرد اظهار داشت: عده‌ای از مردم به توصیه‌های بهداشتی توجه نمی‌کنند  که در صورت تخلف با دستور دادستانی با این افراد برخورد قاطع می‌شود.

وی اضافه کرد: وضعیت شهرستان روانسر نگران کننده است و با ادامه وضعیت فعلی ، محدودیت های سختگیرانه تری در این شهرستان اعمال می شود.

فرماندار روانسر تاکید کرد: بازدیدها بصورت مستمر در سطح شهر و بین اصناف صورت می گیرد و در صورت تخلف از پروتکل های بهداشتی با متخلفین برخورد جدی می شود.

فرماندار روانسر اضافه کرد: با توجه به اینکه شهرستان در شرایط حساس و قرمز کرونا قرار دارد ، عموم  مردم این شهرستان بویژه کسبه و بازاریان ، پروتکل‌های بهداشتی و استفاده مداوم از ماسک را بسیار جدی بگیرند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر از مراجعه 2 هزار و 300 نفر از شهروندان روانسری به مرکز درمانی این شهرستان خبر داد و گفت: تاکنون 312 بیمار  سرپایی و 96 بیمار بستری در این شهرستان شناسایی شده است.

محمدسعید سریری افزود: تاکنون 21 نفر در این شهرستان به دلیل ابتلای به بیماری کرونا ، فوت کرده اند.

 اوقات شرعی
آب و هوا