نسخه آزمایشیاستاندار کرمانشاه از بازارچه مرزی تیله‌کوه در سرپل‌ذهاب بازدید کرد


هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه روز چهارشنبه در صدر هیاتی متشکل از مدیران کل استانی به همراه فرماندار و مدیران شهرستان سرپل‌ذهاب از بازارچه مرزی «تیله‌کوه» در این شهرستان دیدن کرد و زیرساخت‌های آن را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرپلذهاب؛ فرماندار سرپل ذهاب در حاشیه بازدید استاندار کرمانشاه از بازارچه مرزی تیله کوه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون زیرساخت های لازم برای بازگشایی این مرز برای مبادلات تجاری و صادرات کالا فراهم شده و آمادگی کامل برای صادرات کالا از این بازارچه مرزی از طرف جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.

محبت جمالی نیا افزود: منتظر اعلام طرف عراقی هستیم که ان شاالله به زودی شاهد بازگشایی این معبر مرزی برای صادرات کالا خواهیم بود.

وی اظهار داشت: استاندار کرمانشاه امروز در سفر به سرپل ذهاب از بخش های مختلف این مرز و زیرساخت های آن برای انجام فعالیت های تجاری و بازرگانی با اقلیم کردستان عراق بازدید کرد.

وی ادامه داد: با بازگشایی بازارچه مرزی تیله‌کوه ۱۴۱ روستای شهرستان سرپل ذهاب با جمعیت ۲۸ هزار تن از ظرفیت این مرز برخوردار می شوند.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: بازگشایی بازارچه مرزی تیله کوه باعث رونق بیش از پیش این شهرستان و همچنین امنیت پایدار در ۴۸ کیلومتر نوار مرز این منطقه و ایجاد اشتغال خواهد شد و هم اکنون ۴۰ تاجر سرپل ذهابی برای فعالیت در این بازارچه آماده هستند.

استاندار کرمانشاه در ادامه سفر امروز از روند بازسازی در چند روستای بخش مرکزی دیدن کرد و قرار است عملیات پروژه گازرسانی به روستاهای حومه این شهرستان نیز با حضور استاندار امروز آغاز شود.

سال ۷۵ از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران با راه اندازی چند بازارچه مرزی در استان کرمانشاه موافقت شد که تیله کوه یکی از این مرزها بود که در سرپل ذهاب واقع استاوقات شرعی
آب و هوا