نسخه آزمایشی

با حضور مسئولین برگزار شد:

جلسه هماهنگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان سرپلذهاب


جلسه هماهنگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور امام جمعه ، فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان سرپل ذهاب در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرپلذهاب ؛ محبت جمالی نیا فرماندار سرپلذهاب در این جلسه گفت: امروزه قداست و طهارت بسیج مرهون ایثار و شهادت طلبگی های شهدا و بسیجیان مخلص دوران دفاع مقدس است.

وی افزود: امروزه استراتژی های دفاعی و تهاجمی براساس مبانی کلاسیک و علوم نظامی تعریف میشود اما در دفاع مقدس دنیا با شکلی بود که نیروی انسانی با اراده درونی با عنصر ایمان وجود داشت.

فرماندار شهرستان گفت: برای پی بردن به عمق فرهنگ عاشورا در دفاع مقدس باید جلوه ها و یادگارهای آن دوران را همچون وصیت نامه ها ،خاطرات و نوشته ها ،مقرها و سنگرها،مناطق عملیاتی و محورها و رمزهای عملیات را مورد بررسی قرار دهیم و به عمق ارزشهای به جای مانده از ایثارگران را این مملکت اسلامی پی ببریم .

وی ادامه داد: ما باید بدانیم که مسئولیت انقلاب بر دوش مااست ،و اگر براثر سستی و کاهلی انقلاب  ضربه بخورد گویی اسلام ضربه خورده است.

وی تاکید کرد با زنده نگه داشتن آرمان شهدای بزرگی همچون صیاد شیرازی ها ، حاج قاسم سلیمانی ها در مسیر و سبک زندگی و رفتار و اراده و جرئت بی همتای شهدای ایثارگران هشت سال دفاع مقدس گام برداریم و درخت تنومند پرچم سه رنگ متلزم به ایستادگی و مقاومت و رشادت های جبهه را بالا نگه داریم.

امام جمعه شهرستان سرپل ذهاب در ادامه گفت: تجدید بیعت با امام و شهدا در محافلی به اسم شهدا بار مسئولیت انسان را چندبرابر میکند و لذا اگر انحرافی ،فاصله ای وجود دارد با شهدا بیعت کنیم که زندگیمان انقلابی شود.

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب افزود: اگر امروزه اقتدار،امنیت و آرامش جامعه حاکم است بخاطر رشادت ها و جانفشانی های رزمندگان اسلام بوده است.

وی به فرموده مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و لذا هفته دفاع مقدس فرصتی برای تجدید بیعت و آرمانهای انقلاب است که باید بیشتر به مصداق مفهوم آن عمل کنیم .اوقات شرعی
آب و هوا