نسخه آزمایشیتاکنون ثبت نام بیش از 600 نفر در سامانه کارا در سنقروکلیایی


فرماندار سنقروکلیایی با بیان اینکه مشاغل آسیب دیده از کرونا هر چه سریعتر در سامانه کارا ثبت نام کنند گفت: در شهرستان سنقروکلیایی تاکنون بیش از 600 نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سنقروکلیایی، غلامرضا مرتضوی در جلسه هماهنگی اعطای تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در شهرستان که با حضور مسئولین ذیربط و روسای بانک های عامل برگزار شد با گرامیداشت سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد و یاد و خاطره شهدای این عملیات گفت: ادارات و بانک ها اهتمام ویژه را در تسهیل سازی فرایند ارائه تسهیلات و پرداخت به متقاضیان داشته باشند.

وی در ادامه با اینکه اکثر پرونده های ثبت نامی در مرحله تایید نهایی و تکمیل اطلاعات هستند افزود: تا به این لحظه 2 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که در روز های آینده این مقدار با افزایش پرداختی ها نیز بیشتر میشود.


مرتضوی افزود: با توجه به ابلاغ شیوه نامه ارائه تسهیلات در قالب 14 رسته کسب و کار با 550 زیر رسته اعلام و پرداخت در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: انتظار میرود واحد های آسیب دیده از ویروس کرونا که در شهرستان فعالیت میکنند و واجد شرایط برای بهره مندی از تسهیلات حمایتی هستند هرچه سریعتر به سامانه کارا به آدرس الکترونیکی kara.mcls.gov.ir مراجعه و اطلاعات خودرا ثبت کنند.

مرتضوی در ادامه اظهار داشت: در بسته های حمایتی تعیین شده مشاغل و واحد های مربوطه را در سه بخش مشاغل در حال فعالیت و آسیب دیده، مشاغل تعطیل شده بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا و همچنین رانندگان مسافربری در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: با ابلاغ دستور العمل جدید کارگاه های دارای نیروی کار بیمه نشده نیز واجد شرایط ارائه تسهیلات حمایتی قرار گرفته اند که میتوانند ثبت نام خود را در سامانه مذکور انجام دهند.

فرماندار سنقروکلیایی در پایان بیان کرد: بعد از ثبت نام متقاضی در سامانه کارا  و پس از بررسی و تایید دستگاه اجرایی صادر کننده مجوز، متقاضیان به 17 بانک معرفی خواهند شد که با ارایه مدارک و تضامین نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کنند.اوقات شرعی
آب و هوا