سراب کرند

دالاهو با داشتن پتانسیل ها و قابلیت های مطلوب در زمینه گردشکری، توانایی جذب گردشگران را دارد.


يكي از پرآب ترين چشمه هاي شهرستان دالاهو و حتی استان کرمانشاه است و در بلندترين نقطه شهر کرند قرار گرفته است. وجود اين سرچشمه باعث شده است كه در پایین دست آن پارك زيباي امیر شكل بگيرد. از دیگر جاذبه های طبیعی شهرکرند می توان به کوچه باغ های زیبایی اشاره کرد

سراب کرند

 يكي از پرآب ترين چشمه هاي شهرستان دالاهو و حتی استان کرمانشاه است و در بلندترين نقطه شهر کرند قرار گرفته است. برای رسیدن به این چشمه باید از بالا دست شهر كه به محله دربند معروف است گذر کرد. سراب کرند ضمن اينكه بخشی آب آشاميدني و كشاورزي منطقه را تامين مي كند یکی از جاذبه هاي سياحتي بسيار با ارزش نيز بشمار می رود، به طوري كه از دير باز مورد توجه گردشگران و جهانگردان بوده است. گفته مي شود كه علت به وجود آمدن شهر کرند وجود اين چشمه بوده است. وجود اين سرچشمه باعث شده است كه در پایین دست آن پارك زيباي امیر شكل بگيرد. پارك امیر يكي از مراكز جذاب گردشگري در تابستان به شمار ميرود. آب نماي زيبا،  درختان سر به فلك كشيده و ارتفاعات صخره اي در كنار هواي دلپذير و مطبوع آن همه ساله در فصل تابستان علاقه مندان بسياري را از دور و نزديك به اين سمت فرا مي خواند. در  دامنه صخره ها، بقایای ساختمان زیبایی به نام عمارت امیر احتشام، مشرف به پارک امیر  وجود دارد که زیبایی خاصی به این محل داده است.

در اين فصل گردشگران بسياري در هنگام مسافرت خود از شهرهاي دور و نزديك، ترجيح مي دهند كه يك روز را در كنار اين چشمه بگذرانند. عده اي از علاقه مندان شب را در كنار چشمه بيتوته مي كنند. از اين رودر اطرف مسير، سكوهايي تعبيه شده است كه مسافرين بتوانند در آنها با بر پايي چادر شبي را سر كنند . 

در مجموعه سراب کرند امکاناتی از قبیل اقامتگاه، استراحتگاه، سفره خانه سنتی و سکوهایی جهت نصب چادر و کمپینگ ساخته شده است که خدمات لازم را به گردشگران ارائه می نمایند. 

 سرسبزی و لطافت هوا در سراب کرند بویژه در فصل بهار و تابستان برای اهالی شهر کرند موقعیت ویژه ای را فراهم نموده است تا بتوانند به دور از کار روزانه، مدت زمانی هرچند کوتاه را در کنار خانواده خود در این مکان سپری نمایند.

از دیگر جاذبه های طبیعی شهرکرند می توان به کوچه باغ های زیبایی اشاره کرد که زمینه جذب گردشگران را به این شهر فراهم کرده است.

 فرماندار
اوقات شرعی
آب و هوا