نانوایی های مقید به ضوابط در شهرستان جوانرود تشویق می شوند

فرماندار جوانرودگفت: رویکرد بازرسی و نظارت بر فعالیت واحدهای نانوایی در این شهرستان، مبتنی بر تشویق افراد فعال و مقید به مقررات و ضوابط است و تنبیه و جریمه آخرین راه حل است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، رستگاریوسفی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات خبازی های شهرستان جوانرود که با حضور تعدادی از ادارات برگزارشد،نان را به عنوان قوت لایموت و برکت زندگی مردم دانست و خطاب به متصدیان نانوایان افزود: در شغل شما همواره اولویت با رضایت مردم است، به همین دلیل نباید به خبازی مثل یک شغل درآمدزا نگریست، محصولی راهبردی‌تر و حساس‌تر از نان وجود ندارد و این کار نانوایان را سخت‌تر می‌کند، اما شما نانوایان با وجود این همه مشکلات در حقیقت ایثار می‌کنید، البته هیچ ثوابی بالاتر از ارائه نان باکیفیت به مردم نیست.

وی برعرضه نان با کیفیت به مردم ، رعایت بهداشت فردی عمومی در نانوایی ها و آموزش های فنی و حرفه ای به  متصدیان نانوایی ها تاکید کرد.

رییس مرکز بهداشت شهرستان جوانرودنیز در این جلسه گفت از اول سالجاری تاکنون ازسوی بازرسان این مرکز 350 مورد بازرسی واحدهای نانوایی این شهرستان انجام گرفته است.

مهدی محمودی افزود: در مدت یاد شده  اخطاریه برای هشت مورد نمک بیش حد صادر  و سه وسه خبازی نیز پلمپ شدند.

رییس تعریزات حکومتی شهرستان جوانرود هم گفت : 200 نانوایی  درسه شهرستان جوانرود روانسر و ثلاث به مبلغ 12 میلیارد ریال جریمه شدند.

کوروش کاکایی  کم فروشی ، عدم رعایت بهداشت ، عدم کیفیت نان، عرضه خارج از شبکه و رعایت ساعت کاررا از تخلفات این نانوایی ها اعلام کرد.

شهرستان جوانرود 63 نانوایی دارد که ازاین تعداد 54 نانوایی در شهر و نه نانوایی دیگر در روستاها فعالیت دارند.



فرماندار
اوقات شرعی
آب و هوای جوانرود