دوره آموزشی اطفاء حریق برای دهیاران روانسر برگزار شد


اولین دوره‌ی آموزشی اطفاء حریق برای دهیاران بخش مرکزی این شهرستان در سالجاری برگزار شد

 

بخشدار مرکزی روانسر از برگزاری اولین دوره‌ی آموزشی اطفاء حریق برای دهیاران بخش مرکزی این شهرستان در سالجاری خبر داد.

علی احمد احمدی در آیین برگزاری این دوره افزود: در این دوره‌ی آموزشی دهیاران علاوه بر آشنایی با نحوه‌ی اطفاء حریق در هنگام آتش سوزی، نحوه کار با مهار کننده های آتش را نیز فرا گرفتند.

وی ترویج فرهنگ حفاظت و حراست از منابع طبیعی و آموزش دهیاران برای مقابله با آتش سوزی را از جمله اهداف این دوره‌ی آموزشی اعلام کرد.

احمدی ادامه داد: بخش مرکزی روانسر با 60 هزار هکتار مرتع و سه هزار هکتار جنگل بخش وسیعی از منابع طبیعی شهرستان را تشکیل داده که حفظ و صیانت از این منابع خدادای برای ما بسیار ارزشمند است.

فرماندار روانسر نیز گفت: سازمان های مردم نهاد و نیروهای مردمی به ویژه دهیاران و اعضای شورای روستاها، بیشترین نقش را در کنترل آتش سوزی های شهرستان داشته اند و باید از این ظرفیت به خوبی بهره ببریم.

سعدی مصطفی زاده با بیان اینکه مردم نقش اصلی را در صیانت از جنگل ها و مراتع دارند افزود: با توجه به رشد مناسب گیاهان و افزایش پوشش گیاهی و گرم شدن هوا،احتمال وقوع آتش سوزی در عرصه‌های طبیعی افزایش یافته که مراقبت و نظارت بیشتری را می‌طلبد.

 مدیر اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان روانسر نیز گفت:  21 نقطه بحرانی و 10 نقطه نیمه بحرانی در این شهرستان شناسایی شده است و 30 دستگاه دمنده نیز در شهرستان وجود دارد.

فرزاد خسروی افزود: در سالجاری 45 کیلومتر آتش بر در مناطق جنگل کاری و حاشیه راه در محدوده مسیر روانسر – پاوه انجام شده است.

وی با بیان اینکه 17 دیده بان در روانسر با این اداره همکاری دارند اظهار کرد: 250 همیار طبیعت نیز برای مهار آتش سوزی ها در قالب گروه های 5 نفره ساماندهی شده اند.

 اوقات شرعی
آب و هوا