روانسری‌ها برای مبارزه با کرونا میثاق‌نامه امضا کردند


جمعی از روحانیون، معتمدین، بزرگان و افراد صاحب نفوذ روانسر به نمایندگی از مردم این شهرستان روز پنجشنبه برای مبارزه با کرونا میثاق‌نامه امضا کردند.

 

امام جمعه روانسر در جمع بزرگان و معتمدین روانسر در فرمانداری این شهرستان گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی صادره از ستاد مقابله با کرونا وظیفه همگانی است و مردم باید نسبت به این مهم توجه جدی داشته باشند.

ماموستا ملاسیدمحمد محمدی افزود: توصیه همگانی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مصداق فریضه امر به معروف است.

وی اظهارداشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، مسوولان اجرایی، ستادهای مردمی انسجام یکپارچه را در مقابله با این ویروس شکل داده اند اما مردم باید مراقبت ها را بیشتر کنند.

فرماندار روانسر نیز گفت: افراد صاحب نفوذ در راستای پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا تذکرات بهداشتی را باجدیت به مردم بدهند.

سعدی مصطفی زاده خطاب به بزرگان روانسر افزود: اقناع خانواده، فامیل و شهروندان در راستای برگزار نکردن آیین های شادی و عزا و تاکید بر رعایت نکات پیشگیری، بسیار مهم و اساسی است و باایفای نقش بزرگ بودن خود در این ایام ما را در کنترل این بیماری یاری و همراهی کنید.

وی ادامه داد: کنترل ویروس کرونا نیازمند همت جمعی و مشارکت بیشتر مردم در رعایت اصل فاصله گذاری اجتماعی و حضور نیافتن در اماکن عمومی است و تصمیمات مسوولان در صورت همراهی نکردن مردم به طور قطع اثربخشی و کارآیی لازم را نخواهد داشت.

در میثاق نامه معتمدین و افراد صاحب نفوذ و بزرگان روانسر آمده است: ضمن این که خود را در شادی و غم خواهران و برادران همشهری و هموطن سهیم می دانیم در شهر و روستا، از برگزاری هرگونه مراسم عروسی، خاکسپاری، عزا و دورهمی که تجمع افراد را به همراه داشته باشد، خودداری می کنیم.

توصیه به رعایت موازین بهداشتی وزارت بهداشت و درمان به همشهریان تا قطع کامل زنجیره انتقال این ویروس مهلک، حفظ و رعایت فاصله فیزیکی و اجتماعی در کلیه فعالیت های روزمره، توصیه و تأکید به مردم روانسر تا ریشه کن شدن بیماری کرونا، از ماسک در ادارات، اماکن عمومی و مغازه ها استفاده کنند از دیگر مواردی است که در میثاق نامه روانسری ها ذکر شده است.

 اوقات شرعی
آب و هوا