فرماندار: اماکن گردشگری روانسر تعطیل می‌شود


یست و هشتمین جلسه ستاد مدیریت کرونا شهرستان روانسر برگزار شد

 

 فرماندار روانسر گفت: باتوجه به افزایش شیوع کرونا تمام اماکن گردشگری، تفریحی و اقامتی این شهرستان تا عادی شدن شرایط تعطیل می‌شود.

سعدی مصطفی‌زاده  در بیست و هشتمین جلسه ستاد مدیریت کرونا شهرستان روانسر با تاکید براینکه تشدید نظارت بر اماکن پذیرایی بین راهی بخش شاهو از جمله اقداماتی است که تا عادی شدن شرایط باید انجام شود، افزود: باتوجه به گردشگر پذیر بودن این شهرستان، بیشتر در معرض خطر هستیم.

وی تصریح کرد: آمار ابتلای شهروندان روانسری به کرونا بسیار نگران کننده است و در این شرایط بیشتر از گذشته نیازمند تعامل و همکاری آحاد مردم و پیشگیری در مقابل کرونا هستیم.

فرماندار روانسر با بیان اینکه در این شرایط بحرانی مهمترین دغدغه ما سلامت مردم است تصریح کرد: سلامت مردم خط قرمز ما است و هیچ قصور کوتاهی د راین زمینه پذیرفته نیست.

رییس ستاد مبارزه با کرونا شهرستان اضافه کرد: تاثیرگذاری امامان جمعه و جماعات، رسانه‌ها و معتمدین در راستا فرهنگ‌سازی استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر کسی پوشیده نیست و انتظار می‌رود این اقشار همکاری و همدلی بیشتری داشته باشند.

مصطفی‌زاده اظهار داشت: به دلیل قرمز بودن شرایط شهرستان، نماز جمعه این هفته شهر روانسر اقامه نمی‌شود و انتظار می‌رود امامان جمعه و جماعات برابر دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونا همکاری لازم را داشته باشند.

وی همچنین از تعطیلی باشگاه‌های ورزشی و سالن‌های سرپوشیده این شهرستان خبر داد.

فوت ۱۷ نفر براثر کرونا

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر نیز گفت: تاکنون ۱۷ نفر بر اثر ابتلای به کرونا در این شهرستان فوت کرده اند.

محمدسعید سریری افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا تا به امروز ۳۵ نفر از کادر بهداشت و درمان این شهرستان به کرونا مبتلا شده‌اند و یک نفر نیز فوت کرده است.

وی رعایت توصیه‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شستن مرتب دست‌ها و عدم حضور در تجمعات و اماکن شلوغ به ویژه مراسمات تعزیه از سوی شهروندان را خواستار شد.اوقات شرعی
آب و هوا