فرماندار روانسر: آگاهی بخشی و آرامش بخشی دو رسالت اصلی متولیان حوزه سلامت است


کارگروه شورای سلامت شهرستان روانسر برگزار شد

 

فرماندار شهرستان روانسر با بیان اینکه عملکرد مسوولین به گونه ای باشد که نگرانی مردم و جو روانی جامعه را کاهش دهد گفت:  آگاهی بخشی و آرامش بخشی به جامعه دو رسالت اصلی متولیان حوزه سلامت است.

سعدی مصطفی زاده در کارگروه شورای سلامت شهرستان روانسر افزود: افزایش آگاهی، آموزش و اطلاع‌رسانی درست در خصوص ویروس کرونا راهکاری موثر در ایجاد و حفظ آرامش جامعه است.

وی با تاکید بر اینکه واقعیت‌های آماری در اختیار جامعه قرار گیرد تصریح کرد: حفظ آرامش در شرایط کنونی امری مهم و ضروری است و ایجاد هراس و واهمه جامعه را دچار بحران روانی می‌کند.

فرماندار روانسر ادامه داد: پیشگیری و کنترل ویروس کرونا نیازمند هماهنگی و همکاری همه شهروندان و دستگاه‌های اجرایی با شبکه بهداشت است.

مصطفی زاده افزود: تمام دستگاههای اجرایی دستورالعمل های بهداشتی و بخشنامه ها و الزماتی را که دانشگاه علوم پزشکی اعلام می کند باید در اجرای آن کوشا بوده و همت بیشتری کنند.

وی اظهار کرد: فعالان فضای مجازی از انتشار اخبار جعلی در این مورد خودداری و با اطلاع‌رسانی دقیق به مردم و مسوولان کمک‌ کنند تا از بار روانی این بیماری کاسته شود.

فرماندار روانسر اضافه کرد: دریافت اخبار موثق از منابع معتبر مهم می باشد و شهروندان روانسری اخبار هشداری و آموزشی را فقط از منابع معتبر پیگیری کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر نیز گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از این بیماری در شهرستان مشاهده نشده اما اقدام‌های پیشگیرانه و آمادگی برای مقابله با آن صورت گرفته است.

دکتر محمد سعید سریری افزود: یک مورد مشکوک در روانسر وجود داشت که به خاطر شباهت علائم کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی های شدید، تصور شد به این ویروس مبتلا شده و با رعایت نکات بهداشتی به بیمارستان گلستان در مرکز استان ارجاع داده شد که پس از معاینات لازم و با نظر فوکال پاینت، بیمار از بیمارستان مرخص شدند.

وی ادامه داد: یکی از پزشکان باتجربه شهرستان به عنوان پزشک این بیماری (فوکال پوینت) معرفی و یک دستگاه آمبولانس ایزوله نیز برای حمل بیماران مشکوک درنظر گرفته شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان روانسر اضافه کرد: در یک ماه گذشته برای 22 هزار نفر از لایه های مختلف اجتماعی این شهرستان دوره های آموزشی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا برگزار شده است.

.اوقات شرعی
آب و هوا