فرماندار روانسر: بیش از 8 میلیارد ریال برای عمران و آبادانی روستاهای روانسر هزینه می شود


فرماندار روانسر به همراه تعدادی از مدیران از چند روستای بخش مرکزی بازدید کرد

فرماندار شهرستان روانسر گفت: بیش از 8 میلیارد ریال اعتبار برای عمران و آبادانی روستاهای فاقد دهیاری این شهرستان هزینه می شود.

سعدی مصطفی زاده در بازدید از تعدادی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان روانسر، افزود: این اعتبارات در 12 روستای بخش مرکزی و یک روستای بخش شاهو هزینه می شود.

وی ادامه داد: بخشی از اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری برای شن ریزی و بهسازی معابر روستاهای نوخان ، کیلانبر سفلی ، پیروزه سنجابی و کلمت آباد ، جدولگذاری روستاهای گراب سفلی ، روتوند ، جبرآباد ، نوروله سفلی ، شش بید سفلی و کچکینه هزینه خواهد شد.

فرماندار روانسر اضافه کرد: بخش دیگری از این اعبتارات در راستای تعمیرات منبع آب شرب روستای آهنگران ، احداث پارک کودک در روستای الیاسی و هدایت و دفع آب های سطحی روستای چراغستان هزینه می شود.

مصطفی زاده با بیان اینکه توجه به روستاها از اولویت های این فرمانداری است افزود: مشارکت روستاییان در پیشبرد اهداف و تکمیل طرح های عمرانی موثر بوده و موجب بهره برداری سریع از طرح های می شود.

روستاهای فاقد دهیاری به روستاهایی اطلاق می‌شود که تعداد جمعیت آن زیر ۱۵۰ نفر بوده و یا تعداد خانوار آن کمتر از  ٣٠ خانوار باشد.

شهرستان روانسر 135 روستا دارد که 131 روستای آن دارای سکنه و چهار روستای دیگر خالی از سکنه است.

 اوقات شرعی
آب و هوا