فرماندار روانسر: تعریض و ایمن سازی محور روانسر – سه راهی بنچله دغدغه اصلی مردم منطقه اورمامات است


نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه راه شهرستان روانسر برگزار شد

تعریض و ایمن سازی محور روانسر سه راهی بنچله دغدغه اصلی مردم منطقه اورمامات است

فرماندار شهرستان روانسر گفت:  افزایش تصادفات در محور روانسر به دیگر شهرستان های اورامانات موجب نارضایتی عمومی شده و تعریض و ایمن سازی این مسیر دغدغه و مطالبه اصلی مردم منطقه اروامانات است.

سعدی مصطفی زاده در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه راه شهرستان روانسر افزود: شهرستان روانسر به دلیل قرار گرفتن در ابتدای منطقه اوامانات روزانه شاهد تردد حجم بالایی از مسافر است و این مهم موجب شده تا این شهرستان در حوزه راه نیازمند توجه ویژه باشد .

وی تصریح کرد: هر چند فرهنگ رانندگی عامل اصلی وقوع تصادفات است اما متولیان باید با رفع نواقص و کمبودها  ،مسیری ایمن را ایجاد نمایند تا اطمینان خاطر کاربران جاده ای تا مین شود .

فرماندار روانسر ادامه داد: حذف اختلاف سطح جاده ، شانه سازی استاندارد ، افزایش تابلوهای اخباری و هشدار دهنده  ،افزایش دوربین های ثبت سرعت از جمله اقداماتی است که باید در محورهای شهرستان انجام شود.

مصطفی زاده اضافه کرد: محور کرمانشاه به روانسر نیز از محورهای پرتصادف استان است که نیازمند توجه بیشتر است

مسئول نگهداری راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه نیز گفت: دو کیلومتر از پروژه تعریض و بهسازی محور روانسر پاوه قیرپاشی و آماده آسفالت است که تا قبل از آغاز بارندگی ها آسفالت می شود.

رحمت جلیلیان افزود: وظیفه اصلی راهداری نگهداری وضعیت موجود است اما با توجه به شرایط خاص منطقه اورامانات  ،سازمان راهداری برای توسعه محور قزانچی به روانسر و روانسر به پاوه ورود کرده و پروژه هایی را انجام داده است.

وی تصریح کرد: کمبود اعتبار مهمترین مشکل و مانع اجرای پروژه ها در حوزه راه است.

مسئول نگهداری راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه ادامه داد: عمده تصادفاتی که در محور روانسر  به پاوه رخ می دهد تصادفات رخ به رخ است و از نوع واژگونی بسیار کم است.

جلیلیان اضافه کرد: محور کوزران به روانسر فاقد شانه مناسب است که شانه سازی و ایجاد پارکینگ در فواصل مختلف در دستور کار این اداره کل خواهد بود.اوقات شرعی
آب و هوا