فرماندار روانسر: رویداد کرمانشاه 2020 در هفت روستای روانسر اجرا می شود


در راستای برگزاری رویداد گردشگری کرمانشاه 2020 برنامه های این رویداد در هفت روستای این شهرستان نیز اجرا می شود.

فرماندار شهرستان روانسر گفت: در راستای برگزاری رویداد گردشگری کرمانشاه 2020 برنامه های این رویداد در هفت روستای این شهرستان نیز اجرا می شود.

سعدی مصطفی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: برنامه های رویداد گردشگری کرمانشاه 2020 در روستاهای قوری قلعه ف شبانکاره ، کانی کچکینه ، کانی شریف ، کیلانبر سفلی ، خیبر و باباحیران اجرایی می شود.

وی تصریح کرد: 16 روستای مستعد شهرستان روانسر برای میزبانی این برنامه ها معرفی شد که با نظر کارشناسان این هفت روستا انتخاب شدند.

فرماندار روانسر ادامه داد: این شهرستان با دارا بودن جاذبه های گردشگری و طبیعت زیبا می تواند ظرفیت مناسبی برای گردشگران رویداد کرمانشاه 2020 محسوب شود.

مصطفی زاده اضافه کرد: به جهت اینکه روانسر پتانسیل ها و قابلیت ها ی ویژه ای در بخش گردشگری دارد و  با مرکز استان  فاصله کوتاه تری دارد می‌تواند میزبان خوبی برای این رویداد باشد.

وی با بیان اینکه هنوز  نتوانسته ایم این شهرستان را  در زمینه گردشگری به خوبی مطرح کنیم گفت: این رویداد فرصت مناسبی است تا روانسر هموراه به عنوان مقصد گردشگری انتخاب شود و از جهتی دیگر سرمایه گذاران بتوانند در این شهرستان سرمایه گذاری کنند.

فرماندار شهرستان روانسر اظهار کرد: یکی از پتانسیل‌های شهرستان روانسر بحث گردشگری آن است به گونه‌ای که وجود ده‌ها اثر تاریخی و گردشگری در آن باعث شده که همه ساله و در فصول مختلف پذیرای گردشگران زیادی باشد.

در تعطیلات نوروز امسال در مجموع ۲۳۰ هزار گردشگر و مسافر نوروزی وارد این شهرستان شدند.

غار زیبا و اعجاب آور قوری قلعه، سراب زیبای روانسر، گوردخمه فرهاد، سراب جابری، تپه‌های سه گانه موسی، غار کاوات، طاق فرهاد، جنگل شبانکاره، ارتفاعات شاهو و طبیعت بکر منطقه از جمله جاذبه‌های دیدنی و گردشگری شهرستان روانسر است.

استان کرمانشاه اردیبهشت ماه سال ۹۹ میزبان جشنواره جهانی بوم گردی، گردشگری روستایی و عشایری جهان در سال ۲۰۲۰ است که با حضور وزرای گردشگری عضو سازمان جهانی گردشگری برگزار خواهد شد.اوقات شرعی
آب و هوا