فرماندار : روانسر 21 نقطه بحرانی آتش سوزی دارد


جلسه هماهنگی مدیریت بحران شهرستان روانسر برگزار شد

فرماندار شهرستان روانسر گفت: 21 نقطه بحرانی و نیمه بحرانی مستعد آتش سوزی در این شهرستان وجود دارد.

سعدی مصطفی زاده در جلسه هماهنگی مدیریت بحران شهرستان روانسر افزود: بیشترین علت آتش سوزی مزارع در این شهرستان به دلیل آتش زدن پس چرای مزارع است.

وی تاکید کرد: دستگاه های عضو ستاد بحران خواست ضمن بررسی امکانات موجود نسبت به تامین کمبودها و به روز کردن تجهیزات مورد نیاز خود و همچنین آموزش کارشناسان اقدام کنند.

فرماندار روانسر با بیان اینکه آموزش و اطلاع رسانی دو رکن اصلی در کنترل و مدیریت بحران است ادامه داد: سازمان های مردم نهاد و نیروهای مردمی به ویژه دهیاران و اعضای شورای روستاها ، بیشترین نقش را در کنترل آتش سوزی های شهرستان داشته اند و باید از این ظرفیت به خوبی بهره ببریم.

مصطفی زاده اظهار کرد: احیای صنعت دامپروری و ایجاد اشتغال و مهاجرت معکوس از مهمترین مزایای واگذاری عرصه های منابع طبیعی به خود مردم و بهره برداران در روستاها است.

مدیر اداره منابع طبیعی و آبخیرداری شهرستان روانسر از وقوع 81 فقره آتش سوزی در مزارع ، باغات و مراتع این شهرستان در سال گذشته خبر داد و گفت: 56 درصد آتش سوزی ها به دلیل سرایت از باغات و 37 درصد نیز به علت سهل انگاری گردشگران بوده است.

فرزاد خسروی افزود: در سالجاری 20 کیلومتر آتش بر در مناطق جنگل کاری و حاشیه راه در محدوده مسیر روانسر پاوه انجام شده است.

وی از سازماندهی 470 نفر از همیاران طبیعت شهرستان در قالب تیمهای 5 نفره خبر داد و اظهار کرد: 20 دستگاه دمنده مهار آتش در این شهرستان نیز وجود دارد.

آموزش دهیاران و روستائیان ، ساماندهی سایت دفع زباله روانسر ، استقرار دیده بان در مناطق مختلف ، نصب بنرهای آموزشی و آگاهی بخشی و تیغه زنی حریم راه های روستایی از مهمترین مصوبات این جلسه بود.اوقات شرعی
آب و هوا