مسائل و مشکلات آب و فاضلاب شهرستان روانسر بررسی شد


نشست بررسی مسائل و مشکلات آب و فاضلاب شهرستان روانسر با حضور مدیر عامل شرت آب و فاضلاب استان بررسی شد.

 

فرماندار شهرستان روانسر در این جلسه گفت:  گفت: آب نقش اصلی را در توسعه شهرستان دارد و با توجه به منابع آبی فراوان ، برای مردم این شهرستان قابل توجیه نیست که کمبود آب داشته باشیم.

سعدی مصطفی زاده افزود: یکی از مطالبات مردم تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر روانسر است که در حال حاضر 52 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و نیازمند نگاه ویژه است.

وی ادامه داد: اجرای خط انتقال فاضلاب در پایین دست سراب روانسر به طول 300 متر یکی از ضرورت های شهر روانسر است تا بخشی از مشکلات زیست محیطی سراب برطرف شود.

فرماندار روانسر اضافه کرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام  و اصلاح شبکه های فرسوده آب به ویژه در مجتمع های آبرسانی حسن آباد ، کانی شریف ، نهرابی ، خرم آباد و صادق آباد نیازمند تخصیص اعتبارات است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه نیز گفت: در راستای کمبود آب شرب شهر روانسر منابع تامین آب شرب این شهر تقویت می شود.

علیرضا کاکاوند افزود: برای افزایش آب شهرب شهر روانسر 2 راهکار پیش رو داریم که پس از بررسی های فنی تا دو هفته آینده راهکار بهینه را اجرایی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: تعویض پمپ چاه شماره 2 روانسر و راه اندازی ایستگاه پمپاژ آب سراب روانسر راهکارهایی هستند که با اجرایی شدن آنها آب بیشتری وراد شبکه توزیع می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اضافه کرد: در حال حاضر 130 لیتر در ثانیه آب در شهر روانسر توزیع می شود که برای رفع کمبود آب شرب نیاز است 30 لیتر دیگر به شبکه توزیع اضافه شود.

 با بیان اینکه دو پروژه جمع آوری فاضلاب در این شهرستان فعال است اضافه کرد: برای اجرای فاضلاب محله گل سفید 15 میلیارد ریال و برای اجرای فاضلاب پایین دست سراب روانسر 11 میلیارد ریال اختصاص یافته است.

کاکاوند گفت: فرسودگی شبکه های روستایی و مصرف بالا مهمترین مشکل تامین آب در روستاها است که نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است.

وی اظهار کرد: اجرای شبکه فاضلاب در شهر شاهو نیازمند تخصیص ردیف های اعتباری است که این موضوع نیازمند رایزنی از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است.

غفار صالحی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر نیز از پیشرفت 90 درصدی مخزن آبشرب شهر شاهو خبر داد و گفت: شهر روانسر با کمبود مخزن آب شرب مواجه است و برای کمبود آب شرب در مناطق مرتفع شهر روانسر باید یک باب مخزن دو هزار و 500 متر مکعبی در نقاط بالادست شهر ساخته شود.

 

 اوقات شرعی
آب و هوا