معاون فرماندار روانسر: با توجه به گردشگری بودن شهرستان روانسر صیانت از محیط زیست یک امر ضروری است


اولین بگ فیلتر (فیلترهای کیسه ای ) غبارزدای منطقه اورامانات در یکی از کارخانه های آسفالت این شهرستان نصب و راه اندازی شد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری روانسر گفت: آلودگی محیط زیست و تخریب طبیعت سبب تشدید معضلات زیست‌محیطی و افزایش انواع آلودگی‌های مخاطره‌آمیز می‌شود.

حسن بهرامی در بازدید از یکی از واحدهای صنعتی روانسر  با بیان اینکه  محيط زيست سرمايه جبران ناپذيري است كه براي صيانت از اين مهم بايد فرهنگ حفاظت از محيط زيست در جامعه نهادينه شود اضافه کرد:  هرگونه کوتاهی و بی‌توجهی در تخریب طبیعت و آلودگی آن نه تنها سلامتی ما را تهدید می‌کند بلکه باید جوابگوی آیندگان نیز باشیم.

وی با قدردانی از مالکان این واحد صنعتی برای راه اندازی غبارگیر کیسه ای ادامه داد: با توجه به گردشگری بودن شهرستان روانسر و منطقه اورامانات حفظ و صیانت از محیط زیست یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است .

مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان روانسر گفت: اولین بگ فیلتر (فیلترهای کیسه ای ) غبارزدای منطقه اورامانات در یکی از کارخانه های آسفالت این شهرستان نصب و راه اندازی شد.

ناصح باباخانی با بیان اینکه  غبارگیر کیسه ای (بگ فیلتر) یک سیستم کنترل آلودگی هوا می باشد که ذرات جامد موجود در هوا را با کارایی بسیار عالی حذف می کند افزود: برای نصب و راه اندازی این سیستم پنج میلیارد و 700 میلیون ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: شش واحد کارخانه آسفالت در شهرستا نهای منطقه اورامانات فعال است و از دو واحد کارخانه آسفالت روانسر ،در یکی از  این واحد ها بگ فیلتر نصب شده است .

وی اظهار کرد:  بگ فیلتر (فیلترهای کیسه ای ) از سیستم‌های غبار زدایی دارای راندمان بالا می‌باشند  و این نوع فیلترها برای ذراتی با قطر حدود یک میکرون به کار می‌روند.

مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان روانسر اضافه کرد: در شهرستان روانسر دو واحد آلاینده شناسایی شده که یک واحد آنها با بکارگیری سیستم های تصفیه و پس از تایید کارشناسان از آلایندگی خارج شده و واحد دیگر در حال اجرای طرح است.اوقات شرعی
آب و هوا