معاون فرماندار روانسر: پتانسیل های فرهنگی و اجتماعی شهرستان روانسر نیازمند نگاه ویژه است


نشست اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان روانسر برگزار شد

 

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان روانسر گفت: پتانسیل های اجتماعی ، فردی و فرهنگی این شهرستان نیازمند توجه بیشتر و نگاه ویژه است.

پژمان امجدیان روز دوشنبه در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان روانسر افزود: استعدادهای فرهنگی این شهرستان را باید با بهره گیری از توان سمن ها و انجمن ها اجتماعی کنیم

وی تصریح کرد: باید با همفکری و هم اندیشی اصحاب فرهنگ و هنر در تصمیم گیری های حوزه فرهنگ مشارکت داشته باشند و ارکان فرهنگی را تقویت کنیم.

معاون فرماندار روانسر ادامه داد: سرانه فرهنگی در شهرستان روانسر بسیار پایین است و توسعه زیرساخت های فرهنگی این شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: فرهنگ پیش نیاز توسعه و پیشرفت کشور در همه ابعاد است.

صدراله بابلی افزود: امام راحل(ره) فرمودند انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است و این کلام ، یک کلام پرمحتوا و آینده نگرانه است چرا که هر چه فرهنگ غنی تر و گسترده تر باشد دشمن مایوس می شود.

وی با بیان اینکه جنگ نرم و ناتوی فرهنگی بر علیه ملت ایران ادامه دارد تصریح کرد: دشمن تلاش دارد از راه فرهنگ و سست کردن عقاید جوانان و نوجوانان کشور آنها را منحرف کند.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ادامه داد: در مقابل تهاجم فرهنگی باید همه بسیج باشیم و با اندیشه و راهکار با این هجمه ها مقابله کنیم.

بابلی اظهار کرد: فرهنگ ما جایگاه رفیع و بلندی دارد که باید آن را مهم جلوه دهیم و این نیازمند نگاه و توجه عمیق و ویژه است.

وی اضافه کرد:در حوزه فرهنگ و رسانه باید سندهای چشم انداز تدوین شود و برای تحقق آنها تلاش کرد.

در پایان این نشست از خدمات محمدرئوف محمدی راد مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان روانسر قدردانی و  هدایت محمودی به عنوان مدیر جدید این اداره در روانسر منصوب شد.

شهرستان روانسر با 47 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.اوقات شرعی
آب و هوا