معاون فرماندار روانسر: کتاب و کتابخوانی نقش سازنده ای در هدایت و تکامل جامعه دارد


جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان روانسر با حضور مدیرکل این نهاد برگزار شد

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی  فرماندار شهرستان روانسر در جلسه انجمن کتابخانه های این شهرستان گفت: کتاب و کتابخوانی نقش سازنده ای در هدایت  و تکامل جامعه دارد و هرچه بیشتر به موضوع کتابخوانی در جامعه و خانواده پرداخته شود، به همان میزان نیز ناهنجاری‌ها در جامعه کاهش می‌یابد

پژمان امجدیان سوق دادن جامعه به سمت مطالعه و کتابخوانی را عامل بازدارنده قوی برای کاهش ناهنجاریهای اجتماعی و پیشران توسعه و پیشرفت عنوان کرد و اظهار داشت: انجمن کتابخانه های عمومی یکی از کلیدی ترین و موثرترین راه های رشد فرهنگی یک جامعه است.

وی تصریح کرد: برای گسترش فرهنگ مطالعه ، کودکان را بیشتر دریابیم و انکانات فرهنگی را برای آنها بهتر مهیا کنیم تا نسلی کتابخوان و فرهنگی داشته باشیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه نیز گفت: 3 هزار و 226 نفر از جمعیت شهرستان روانسر در کتابخانه های عمومی این شهرستان عضویت دارند که معادل 6 درصد جمعیت این شهرستان است.

معصومه حسنی خونسار افزود: به طور میانگین سه درصد جمعیت از استان عضو کتابخانه های عمومی هستند و باید همه تلاش کنیم تعداد کتابخوانان را افزایش دهیم تا فرهنگ مطالعه و کتاب و کتابخوانی نیز افزایش یابد.

وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه به زای هر دو نفر یک جلد کتاب در کتابخانه های استان موجود است اظهار داشت: در کتابخانه های عمومی شهرستان روانسر 32 هزار جلد کتاب موجود است و به ازای هر 2 نفر یک و نیم کتاب وجود دارد .

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه ضمن قدردانی از شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر روانسر ادامه داد: شهر روانسر از جمله شهرهایی استان است که سهم نیم درصد کتابخانه را به موقع و منظم پرداخت می کند و دغدغه زیادی برای امور کتابخانه های این شهرستان نداریم.اوقات شرعی
آب و هوا